Wenger: Málem jsme koupili Ronalda

 Arséne Wenger prohlásil, že byl velmi blízko k podepsání portugalského divera Cristiana Ronalda, který nakonec přestoupil v roce 2003 do Manchesteru United.

Ronaldo má i v letošní seozně výbornou formu a je se svými 19 góly nejlepším střelcem Premierleague. Jeho bilance v dresu ManYoos je na záložníka uctihodná 149 zápasů 54 gólů. I přesto všechno jsem rád, že jsme jej nekoupili.

" Samozřejmě, že jsme o něm věděli. Byli jsme blízko k jeho angažování. Manchester měl velmi dobré vztahy se Sportingem, poté co se stal Carlos Quieros asistentem Fergusona – to udělalo rozdíl."

" Jednoho dne vám o tom příběhu povím daleko více a možná budete překvapeni. Nebo se zeptejte Ronalda jak to tenkrát bylo."

Naopak Wenger není překvapený tím, že Adebayor je v tabulce střelců na druhém fleku.

" Více gólů jsem očekával od Rooneyho nebo od Owena, který byl, ale dlouho zraněný. Nepřekvapilo mně kolik gólů dal Adebayor, ale nečekal jsem, že Ronaldo bude tak produktivní, protože hraje na křídle."

" V jednom rozhovoru se mně ptali jaký je rozdíl mezi Ronaldem a Messim ? Podle mně jsou to góly. Messi je driblér na malém prostoru, ale Ronaldo je dobrý ve vzduchu, dobrá střela, hraje jak pravou tak i levou nohou. Neuvěřitelně se zlepšil."

/arsenal.com/