Wenger : Mourinho mi bude chybět

 Ve středu večer odešel ze Stamford Bridge manažer Jose Mourinho. Přičinou jeho nečekaného prchnutí z Chelski budou nejspíš dlouhodobé spory s majitelem klubu Romanem Abramovičem..

Na předzápasové tiskovce Arséne Wenger připustil, že mu Portugalec bude v lize chybět.

" Samozřejmě, že mi bude chybět. Protože v nejlepší lize na světě chci soupeřit s nejlepšími manažery. Jeho příchod do Chelsea dodal další klub, který je schopen bojovat o titul. Dříve tady byl pouze Arsenal a Man Utd., ale Chelsea a Liverpool – a nyní i několik dalších týmu se může zapojit do boje o ligový titul. Premierleague bude mnohem zajimavější."

" Můžeš mít peníze, ale nemusíš být úspěšný. Mourinho zdědil výborný tým, který skončil na druhém místě. Nastoupil obrovský příliv peněz, ale Mourinho dokázal svou kvalitu. Když dáte dohromady všechny tři věci dohromady uvidíte úspěšnou Chelsea. Vždycky je obtížné posoudit jak velká část úspěchu patří vám, ale pokud děláš svou práci špatně nemůžeš být uspěšný."

 Avram Grant nový manažer Chelsea by podle Wengera mohl navázat na úspěchy svého předchůdce. Jeho jmenováním bylo hodně překvapivé a je často srovnáváno s příchodem Arséne Wengera na Highbury v roce 1996..

" Má prostředky, má dobré hráče, zná prostředí. Tak proč by nemohl být úspěšný ? "

" Před několika roky jsem se byl podívat na trénink Izraele, který trénoval Grant. Tam jsme se poprvé setkali. Je to dobrý chlap. Velmi inteligentní, rozumí fotbalu. Určitě bude úspěšný."

" Lidé dělají rychle rozhodnutí. Rozumím, že jsou překvapení a šokování , že Mourinho odešel. To, ale neznamená, že musí okamžitě odsoudit jeho nástupce."

/ arsenal.com/