Wenger: Musíte sledovat nižší soutěže

Po příchodu Cohena Bramalla Arsene Wenger řekl, že je důležité pro Arsenal, aby sledoval, co se děje v nižších soutěžích, protože se kluby stávají  soutěživějšími na přestupovém trhu.

Příchod dvacetiletého mladíka do Arsenalu – ačkoli je „mladý profesionál“ – proběhl velmi neobvyklou cestou.

Když byl zpozorován bývalým hráčem Arsenalu Brianem McDermotten, hrál za Hednesford Town v Evo-Stik Northern Premier League (což je 7. nejvyšší soutěž, pozn. redakce), od té doby v  kariéře udělal obrovský skok. A i přesto, že bude nastupovat v mládežnickém celku, má šanci, kterou dostane jen málo hráčů.

Při rozhovoru pro oficiální webovou stránku to byl právě manažer, který sdělil, že je možné najít v klubech hráče, kteří by tradičně měli jen málo co do činění s top kluby Premier League.

„Více a více,“ řekl. „Potřebujete scoutovat v nižších soutěžích, protože hodně z nich (hráčů) musí hrát níž, předtím, než se propracují výš.“

„A on je jeden z nich.“

Při porovnání s Laurantem Koscielnym a Olivierem Giroudem, kteří zažili svůj debut v nejvyšší soutěži ve Francii v relativně pokročilém věku, zmínil kvality, které ho přiměli využít šanci a podepsat Bramalla.

„Jsi připravený dostatečně k boji, že jsi kvalitou nad touto úrovní a rozhodně se chceš vrátit zpět?“ řekl.

„Hráči jako Giroud a Koscielny prošli touto zkouškou. Měli to dost podobné. Jakmile si něco umanou, jdou si za tím.“ 

„On je velmi mladý, nadějný levý obránce, kterému scházejí zkušenosti na nejvyšší úrovni, ale má fantastické předpoklady,“ pokračoval.

„Má neuvěřitelnou rychlost, dobrou levou nohu a obrovskou touhu uspět. Celkově je to velmi zajímavý talent.“

 

Zdroj: Arseblog

Dostupné z: http://news.arseblog.com/2017/01/wenger-you-have-to-scout-the-lower-divisions