Wenger : My hvězdy nekupujeme ….

 Arsene Wenger po zakončení letního přestupního termínu opět musí bránit svou přestupovou politiku, která se řídí heslem :

" My hvězdy nekupujeme, my je děláme."

Thierry Henry, Patrick Vieira, Nicolas Anelka a mnoho dalších přišli do Arsenalu jako víceméně neznámí hráči a pod vedením Arsene Wengera se z nich stali world – class players.

Francouzký manažer musí opět bránit svou přestupovou filozofii. V letošním letě bylo v premierleague utraceno přes 450 mil. liber za posily. Nejspíš jediný Wenger přinesl do klubové pokladny 13 milionu liber. Až na konci sezony se dozvíme jestli je náš nově poskládaný tým konkurenceschopný. Ale takový manažer to je sen každého majitele klubu 🙂

IN
Lukasz Fabianski (Legia Warsaw, £2m)
Havard Nordtveit (FK Haugesund, £2m)
Bacary Sagna (Auxerre, £6m)
Eduardo Da Silva (Dynamo Zagreb, £8m)
Lassana Diarra (Chelsea, £2m).

OUT

Jérémie Aliadière (Middlesbrough, £2m)
Matthew Connolly (Colchester United, season loan)
Johan Djourou (Birmingham City, loan till Jan)
Ryan Garry (Bournemouth, free)
Kerrea Gilbert (Southend, loan till Jan)
Thierry Henry (Barcelona, £16.1m)
Fredrik Ljungberg (West Ham, £3m)
Arturo Lupoli (Fiorentina, free)
Fabrice Muamba (Birmingham City, £4m)
Mart Poom (Watford, free)
José Antonio Reyes (Atlético Madrid, £8m-estimate)
Jay Simpson (Millwall, loan till Jan).

" Nebojím se utratit pořádný balík za posily. Pokud najdu hráče, který bude pro tým přínosem tak jej samozřejmě koupím."

" Ale my v Arsenalu superstars vytváříme. Pokud mi ukážete nějakou hvězdu jsem ochoten koupit ji, ale není příliš mnoho takových world-class hráčů na prodej."

" Možná někteří mají world-class cenu, ale rozhodně nejsou world-class hráči. Pokud bych dostal 30 mil. liber a měl zájem jednoho hráče koupit. Garantuji vám, že odpovět by zněla :" Prominte, ale náš hráč za tuto cenu není na prodej."

" Chelsea chtěla koupit Ronaldinha. Oni mají více peněz než kterýkoliv jiný klub na světě, ale on k nim nepřestupil. Pro mně hráč za, kterého dám 60 mil. musí dát gól pokaždé, když se dotkne míče."

" Největší balík jsme dali za Reyese a bylo to 15 mil. Nikdy jsme nenabídli více, protože žádný hráč neměl takovou kvalitou, abychom za něj museli dát více."

" Vždycky budu za hráče platit kolik uznám za vhodné a jakou si myslím, že má hodnotu. Nemyslím si, že je na světě více lepších world-class hráčů než mám nyní v týmu. Nerozumím tomu proč každý chce, abychom kupovali. Sezonu jsme začali dobře, kvalifikovali jsme se do CHL a hrajeme dobrý fotbal."

" Jsme v procesu, kdy z Cesca Fabregase, Denilsona a Abou Diabyho se stávájí world-class hráči a jsem rád, že jsem u toho. Možná jsme měli ještě jednoho hráče koupit, ale cena za něj by musela být reálná."

" Jserm překvapený, když si lidé myslí, že nemáme peníze na přestupy. Kdysi jsme měli opravdu menší problémy, ale rozhodně nyní je naše finanční situace velmi dobrá. Uvidíte naše výsledky vám ukážou jak si stojíme."

/ teamtalk/

Arsene Wenger celebrates Arsenal's three Premiership titles in 1998, 2002 and 2004

Arsene Wenger has given Arsenal sustained success