Wenger: Na zápas proti Twente se musíme soustředit


V zápase 3. předkola Ligy Mistrů proti FC Twente bude Arsene Wenger od svých svěřenců požadovat naprostou koncentraci.

Arsenal byl během pátečního losu ve francouzském Nyonu vylosován do dvojice s tímto holandským klubem, a přesto, že se Wengerův tým vyhnul nepříjemnějším soupeřům, jakými mohli být například Atletico Madrid nebo Galatasaray, francouzský manažer očekává dvě velmi náročná utkání.

 

„Titul v Champions League je pro nás velkým cílem, a samozřejmě, když hrajete s holandským týmem, je to vždy těžký zápas.

 

Je to fotbalová země, kluby jsou vždy skvěle organizované, ale i přesto budeme asi považováni za favority. Abychom ale postoupili, budeme muset být maximálně koncentrovaní.

 

První zápas odehrajeme venku. Víme, že si proti nám chtěla zahrát spousta mužstev, a proto chceme jít do prvního zápasu s maximální možnou koncentrací.“

 

FC Twente loni skončilo v holandské lize na skvělém čtvrtém místě, pouhých devět bodů za lídrem soutěže, PSV Eindhoven. Letos byl jejich novým manažerem jmenován bývalý trenér anglické reprezentace, Steve McClaren. I pro něho bude pochopitelně tento zápas výjimečný.

 

„Nejvíce stejně záleží na hráčích.“, pokračuje Wenger.

 

„Steve McClaren určitě svůj tým na tyto zápasy skvěle připraví, a bude nám postup chtít co nejvíce ztížit, ale stejně si myslím, že nejpodstatnější bude, jak budeme hrát, a jak se nám podaří dostat se do zápasového tempa.“

 

Novináři poté upozornili Wengera na to, že se vždy zastával McClarena během jeho kariéry u anglického národního týmu.

 

„Ano, ale nemůžu říct totéž i o vás!“, odpověděl Wenger s úsměvem.

 

/arsenal.com/