Wenger: Nasri je až příliš často zraněný

Arséne Wenger roztrpčeně prohlásil, že první sezóna Samira Nasriho v Premier League je až příliš často brzděna jeho zraněními.

Nasrimu se po jeho letním přestupu z Marseille na sever Londýna předpovídala velká budoucnost, ale Wenger připustil, že Nasri zatím ještě jeho očekávání nesplnil, a přičítá to jeho častým zraněním.

Francouzský manažer měl v plánu na levé straně sestavy Arsenalu vybudovat jistě minimálně solidní partnerství mezi právě Nasrim a Gaelem Clichym, ale i toto zatím vinou častých zranění Wengerovi nevychází úplně přesně podle jeho plánů.

21-letý záložník totiž zatím letos nastoupil pouze k 12 ligovým zápasům, v nichž si připsal 4 přesné zásahy do černého.

Wenger řekl v rozhovoru pro magazín France-Football:„Samir je coby hráč něco mezi Robertem Piresem a Alexem Hlebem. Myslel jsem si, že pro nás bude velmi užitečný.

Ale je letos až příliš často zraněný!

Samozřejmě, že mě často napadá, že kdyby odehrál v základní sestavě všechny zápasy, třeba bychom v některých z nich předváděli lepší výkony, ale on letos zatím nastoupil pouze k polovině ligových utkání! Pro fotbalistu tahle přerušení nejsou na vrcholové úrovni ani v nejmenším dobrá.

Jeho partnerství s Clichym se dobře rozvíjí, ale jsme pořád daleko od toho, co by spolu mohli na levé straně hřiště předvádět, protože Samir až příliš často chybí.“

/setanta/