Wenger: Nebudu měnit svou filosofii

Arsene Wenger trvá na tom, že neustoupí od své filosofie, která se mu v Arsenalu osvědčuje, a která je zaměřena na koupi výhodných hráčů a mladíků.

Nechuť francouzského manažera, aby pravidelně sahal do pokladny Emirates Stadium, momentálně velmi vytáčí fanoušky Arsenalu. Často se přemýšlí o tom, čeho by klub mohl dosáhnout s kvalitními posilami.

Wengerův rekord hovoří sám za sebe a stále nehodlá ustoupit od svého přesvědčení, že produkce domácích talentů je cestou dopředu.

S takovým přístupem v minulosti přišlo několik týmů. Holandská legenda Johan Cruyff dokázala tento přístup předznamenat v úspěšných érách Ajaxu a Barcelony, když kladl důraz na práci akademie.

Wenger plánuje pokračovat ve stejném stylu. Arsenal nyní hledá svou inspiraci v síti mládeže a skautingu.

Wenger uznává, že jej po cestě čeká ještě mnoho ran. Odchod zkušených hvězd prý dělá prostor, aby vynikli ti noví hráči. Wenger je přesvědčený, že z toho bude Arsenal profitovat v budoucnosti.

“Absolutně souhlasím s Cruyffem a nebudu to měnit,“ řekl Wenger.

“Jediná smutná věc na tom je, že je někdy vaše práce ničena ostatními.“

“Chcete vidět hráče, jak svou nejlepší formu předvádí právě ve vašem klubu. To tak ale vždy nefunguje.“

“Jsem toho obětí. Ztratil jsem Samira Nasriho, Gaela Clichyho a Cesca Fabregase ve věku, kdy měli hrát svůj nejlepší fotbal za Arsenal. Já jsem ale klub nikdy neopustil, když jsem mohl.“

“Mohl jsem odejít tak desetkrát a jít do jiného klubu, ale neudělal jsem to, protože pracuji se stejnou vizí a filosofií v Arsenalu už šestnáct let, a to se nezmění.“

“Kromě toho, peníze nikdy nebyli mojí motivací.“

“A stejným způsobem jako třeba Cruyff nevkládám všechnu svou energii do budování týmu s mladými hráči pro peníze.“

“My všichni to děláme proto, že chceme něco udělat pro fotbal.“

 

/Skysports.com/