Wenger: Nejsem zodpovědný za anglický fotbal

 Arséne Wenger opět obhajuje svou přestupovou politiku. Po neúspěchu anglické reprezentace v kvalifikaci na EURO08 se opět otevřela otázka zavedení počtu cizinců v Premierleague. což by našemu klubu udělalo "menší" problém… 

" Když náš fanoušek sedí na tribuně a vidí fantastický centr z pravé strany nepřemyšlí odkud přišel Eboue, ale má radost z toho co vidí."

" Arsenal Football Club v poslední dekadě udělal hodně pro popularitu fotbalu na celém světě. To je pro mně osobně nejdůležitější věc. Nezajímám se odkud pocházejí mojí hráči."

" Je důležité, když fanoušek, který platí za lístek 60 liber viděl dobrý fotbal. Nejsem zodpovědný za anglický reprezentační tým. Mám radost, když udělají úspěch, ale není to moje priorita."

" Ale vím, že dělám v oboru, kde musíš přijmout vinnu za věci za které nejsi zodpovědný. Od roku 1966 do 1996 hrálo v anglické lize minimum cizinců a moc jste toho nevyhráli. Nehráli jste lépe než nyní."

" Jako manažer Arsenal Football Club musím každý den soupeřit s Manchesterem United nebo Chelsea. Naše cesta k úspěchům, když si vezmete naše finační možnosti musí být narozdíl od nich jiná."

" Musíme zkoušet být úspěšní naším způsobem a kupovat mladé talenty z celého světa. Musím, ale říct, že máme v klubu mladé angličany – Hoyta a Walcotta, kteří už brzo můžou pravidelně hrávat."

/arsenal.com/