Wenger: Nemohl jsem riskovat jak jsem chtěl

Arséne Wenger připustil, že z důvodu nedostatku ofenzivních hráčů nemohl v koncovce sobotního zápasu proti Sunderlandu riskovat tak jak by si představoval.

Manažer postavil na hrot do základní sestavy Robina van Persie a Nicklase Bendtnera. Na křídla pak Samira Nasriho a novou posilu Andreje Aršavina. Nicméně nedostatečná fyzická kondice ruského reprezentanta a zranění utočníků Adebayora, Walcotta a Eduardo společně s nepřítomností kreativity v podobě Cesca Fabregase nebo Abou Diabyho zapříčinila, že Wenger v koncovce zápasu neměl příliš možnosti jak naší uvadající ofenzívu nabudit.

Do zápasu místo Aršavina naskočil Carlos Vela a defenzivní záložník Alex Song byl nahrazený Ebouem, ale ani tyto změny nepomohli otevřít defenzívu Sunderlandu, proto zápas skončil bezbrankovou remízou.

“ Bylo to těžké, protože jsme na lavičce neměli dostatečný počet ofenzívních hráčů.“

“ Aršavin byl po 60 minutách fyzicky vyčerpaný a na lavičce jsme měli pouze Velu. Vystřídal jsem Songa, vyměnil jsem pozici Nasrimu a konec zápasu jsme odehráli s van Persiem, Bendtnerem, Velou a Ebouem, kteří měli pouze ofenzivní úkoly.“

“ Stále nemůžeme dát gól, ale v sobotním zápase jsem nemohl jít do většího rizika.“

“ Jsem frustrovaný, protože moji hráči nejsou patřičně odměněni a tento tým chce opravdu hrát dobře. Nemůžu si stěžovat na týmový postoj. Vím, že pokud si ho udržíme tak zbytek příjde časem.“

/arsenal.com/