Wenger o Anelkovi

Dnes se zatím uskutečníl největší přestup letošní zimy. Nicolas Anelka přestoupil z Boltonu do Chelsea za 15 mil. liber.

Arséne Wengera přirovnal Anelkuv odchod z Arsenalu v roce 1999 jako " biggest regret".

Francouzký útočník přišel do Arsenalu v roce 1997 z PSG a odehrál za nás 90 zápasů ve kterých dal 28 gólů. Pak se projevila jeho problematická povaha a vytrucoval si přestup do Realu za, který Arsenal vyinkasoval 23 mil….Anelka pak vystřídal spousty dalších klubu PSG, Liverpool, Manchester City, Fenerbache a Bolton.

" Odchod Anelky z Arsenalu bylo pro mně obrovské zklamaní, protože jsem cítil, že je tady hvězda. Když odcházel byl stálým hráčem francouzské reprezentace. Anelka odešel do Realu, Thierry Henry do Arsenalu a Thierry hrál na EURU a Nikolas ne."

" Věřím, že Anelkuv přestup byl velký omyl. Uvedu dva přiklady: Za prvé musíš být v pravou chvíli ve správném klubu. Za druhé když máš talent jako Nicolas tak ho nemůžeš ztratit, protože takový talent na této úrovňi se těžce hledá."

" Když odešel Henry zvažovali jsme jestli jsme dostatečně silní. Rozhodl jsem se dát šanci v Bendtnerovi a koupit Eduarda. "

" Nicolas měl legrační kariéru, protože měl talent hrát v jakémkoliv klubu na světě. A taky snad hrál v každém světovém klubu. Vždyt působil v Arsenal, Real Madrid, PSG, Liverpool, Chelsea."

" Myslím si, že Chelsea udělala dobře, když ho koupila, protože tolik nepocítí nepřitomnost Drogby. Ale mají v týmu tolik talentu, že až se vrátí Drogba budou chtít, aby hrával s Anelkou. Je proto pravděpodobné, že někdo bude muset odejít. Je to dobrá zpráva, protože získali světového hráče, ale budou muset jiného výborného fotbalistu vyhodit."