Wenger o fanoušcích Kolína a zpožděném začátku utkání

Arséne Wenger řekl, že on a jeho hráči trpělivě čekali v šatně na náš úvodní zápas Evropské Ligy, když byl jeho začátek opožděn z bezpečnostních důvodů.

Nakonec zápas začal až o hodinu později než bylo původně v plánu a v souvislosti na tento fakt se novináři ptali našeho manažera na to…

jak náročné to bylo, když se zápas zpozdil…
Čekali jsme trpělivě v naší šatně, ale pro mě bylo náročné to, že jsem měl spoustu plánů, o kterých jsem mohl přemýšlet. Musel jsem přemýšlet o tom, zda potom hrajeme v čas, jaký jsme chtěli, o tom, jestli to odehrajeme další týden…oni hrají přes týden ligu a my zas hrajeme ligový pohár. Přesuneme to na úterý a pak budeme hrát ve čtvrtek? Šlo o hromadu spekulací, které jsme museli analyzovat a zjistit, jak se s tím vypořádat. V jednu chvíli jsem si myslel, že se hrát nebude vůbec, protože podle mého policie nechtěla v ničem riskovat. Žijeme ve společnosti se 100% bezpečností a myslel jsem, že na sebe to riziko nevezmou, poté, co jsem viděl situaci kolem stadionu. Musím ale říct, že naši fanoušci se s nastalou situací vypořádali také dobře a nijak to neztěžovali. Doufám, že po zápase už proběhlo vše hladce.

zda bylo správné rozhodnutí zápas odehrát…
Pokud se nestalo nic po zápase, tak ano.

zda si myslí, že zpožděný start mohl za náš ospalý začátek…
Těžko říct. Pro Kolín to bylo úplně stejné, ale ano, měli jsme problém se nastartovat. Nevím, byl to psychický problém? Byl to fakt, že dali branku a my nevěděli, jak se s tím vypořádat? Naše hra byla trochu pomalejší.

zda byl počet fanoušků Kolína překvapením…
Byli velmi chytří. Nevím, jak se jim podařilo vmísit mezi naše fanoušky a dostat se naprosto všude, ale povedlo se jim to velmi dobře.

zda to ovlivnilo naši hru…
Ne, nemyslím si. Cítil jsem, že jsme hráli příliš hluboko, všichni, nevytvořili na ně dostatečný tlak.

jak znepokojující je fakt, že se zde objevilo tolik fanoušků soupeře…
Podívejte, německý fotbal sleduji již dlouhou dobu a myslím, že se nedostali do Evropských pohárů ani jednou za posledních 25 let. První zápas hráli venku a fanoušci jim to pokazili. Nerozumím tomu. Způsobili problémy ti, kteří neměli lístky? Nevím. Rozhodně zde bylo jejich fanoušků více, než kolik měli lístků, takže to byla určitě ta příčina. Nechali jsme to na policii – jsem informován stejně jako vy. Mohl jsem jen spekulovat zda budeme hrát, nebo ne a co bychom asi dělali.

zda byl měla UEFA podniknout nějaké kroky proti Kolínu…
Jedině oni mohou tyto fakta analyzovat, zjistit, co se stalo. Určitě budou zjišťovat, jak vše probíhalo.

/arsenal.com/