Wenger : Musíme se chovat odpovědně

 

Arsene Wenger po několikáté zdůraznil, že Arsenal se musí v letním transferovém oknu chovat odpovědně. Manager má k dispozici finanční prostředky a již potvrdil, že se bude snažit v létě posílit svůj tým. Wenger plánuje nakoupit několik hráčů, ale zdůrazňuje, že nemůže – tak jako jiné kluby – utrácet prostředky, které nemá.

„Jednou z povinností managera v tomto byznysu je odpovědné chování“.

 

„Dívajíc se na dnešní situaci plně fanouškům rozumím. Nicméně jsme v takovém prostředí, kdy hodně klubů nectí pravidla chodu firmy. Musíme to umět přijmout. Koneckonců žádná firma si nemůže dovolit utrácet více financí, než si sama vydělá“, řekl Arséne Wenger.

„Mnoho lidí si myslí, že když chybí prostředky na chod firmy či klubu, tak se zničehonic objeví nový vlastník, který do firmy vloží vlastní zdroje. Tak se ale nedá myslet. My takovým způsobem nechceme pracovat“.

„Situace je složitá. Žádáme o pochopení, protože bojujeme s kluby, které mají prakticky neohraničený rozpočet. Jejich tlak je pro nás těžký, protože zvyšují mzdy hráčů. Jak si s tím máme poradit? Ty kluby nežijí z vlastních zdrojů, vydávají více peněz, než si vydělají, proto vlastně UEFA bojuje o zásady fair play“, uzavřel Boss.

 

/arsenal.com/