Wenger o nasazování Bendtnera

 

Arséne Wenger před zápasem s Aston Villou objasnil, proč Nicklas Bendtner dostává po návratu po zranění méně příležitostí.

 

Wenger se zdráhá nominovat dánského útočníka po jeho zranění třísel, se kterým se potýkal více než dva měsíce. Nedávné zprávy dokonce naznačují, že Bendtner byl nespokojený z nedostatku příležitostí v prvním týmu.

 

Přes nasazení v úterním zápase v Braze dostává více herních příležitostí Marouane Chamakh. Bendtner byl zcela opomenutý v sestavě na derby s Tot*enhamem minulou sobotu, útočník nebyl ani na lavičce. Před sobotním zápasem s Aston Villou Wenger objasnil své myšlenky při nasazování Bendtnera.

 

„Řekl jsem, že jsem ho nezařadil do sestavy proti Tot*enhamu, protože můj plán byl zapracování na jeho fyzičce, aby byl připraven v úterý (proti Braze), „řekl Wenger. „Musím trochu točit se sestavou a s útočníky“.

 

„Proč jsem ho dal na lavičku? Aby mohl trénovat a být připraven v úterý“. (Nicklas nebyl ani na lavičce, poznámka P.)

 

„Pokud je hráč mimo 4 měsíce, tak si myslí, že jakmile se vrátí do tréninku, tak může hned na hřiště začít podávat dobré výkony. Bohužel tak to nefunguje“.

 

„Chamakh byl k smrti unavený o poločase proti Tot*enhamu, protože hrál na velmi těžkém terénu v Irsku (reprezentace), tudíž jsem ho nechal v úterý odpočívat a zařadil Bendtnera. Musím říct, že Chamakh hraje velmi dobře, je perfektní pro soutěž.“

 

 

 

/arsenal.com/