Wenger o nejlepší pozici Ramseyho a o situaci Walcotta na hrotu

Arséne Wenger v sobotu odpovídal ohledně Ramseyho…

na to, v čem byl Ramsey pro Wales přínosem na Euru 2016…

Byl pojítkem mezi zataženou zálohou a Garethem Balem, což jste mohli vidět v semifinálovém duelu. Když jim chyběl, tak prostě a jednoduše tam to spojení chybělo. Pokud Bale nepředvede něco mimořádného, poté nemají šanci. Mohli jste to vidět v semifinále, kdy jim Aaron poskytovval finální balón, pronikal svými náběhy nebo se činil svoji celoplošnou prací po hřišti.

na Ramseyho roli v Arsenalu…

Je pravda, že v Arsenalu působí spousta záložníků. Nechával jsem ho hrávat i na kraji zálohy, protože jsem cítil, že tím může poskynout týmu balanc. Samozřejmě, Aaron chce hrát uprostřed, chce hrát za útočníkem. Nejdůležitější věcí je, že když hráče umístíte na jejich pozice, tak musíte zvážit jejich psychologické a fyzické profily. Fyzický profil Aaron spočívá v tom, že pokaždé chce získat balón a pokaždé chce být k dispozici, takže je přímo ve srdci hry.

Pokud zvážíte jeho fyzicky fond, může přijmout všechny tyto pozice. Zajisté mu nejvíce sedí pozice středního záložníka, protože se jedná o hráče ,,box-to-box“. Aaron má rád, když vychází z hloubky a provádí náběhy dopředu, takže si myslím, že by na začátek zápasu rád působil z defenzivní pozice v záloze. Tato pozice mu nejvíce sedí, a proto mu pro nás dává taktickou zodpovědnost, kterou možná neměl za Wales.

na udržení všech jeho záložníků spokojených…

Mojí prací je udržet je všechny spokojené a jejich prací bude udržet spokjené mojí osobu. Doufám, že najdeme dobré společné základy.

Francouzský trenér se vyjádřil i ohledně situace Theo Walcotta, který v minulosti chtěl působit na hrotu útoku

Pro Thea bylo velkým šokem, že neodjel na Euro. Možná i sám cítil, že některé zápasy se mu nevyvedly…zvláště po jednom byl Theo Walcott zpochybňovaný. Jednalo se o zápas na Manchesteru United, kde ho každý zpochybňoval na této pozici. Myslím si, že tento den nepředvedl kvalitní výkon, nejednalo se však pouze o Theo Walcotta, kdo neodehrál skvělý zápas, každý hrál špatně. Od tohoto duelu začali být lidé skeptičtí.

Díky jeho kvalitním náběhům se domnívám, že má všechny ingredience k tomu, aby byl skvělým střelcem, Theo je inteligentním hráčem a kvalitním zakončovatelem. Není skvělým obráncem a navíc využívá své náběhy ve finální třetině, takže by pro nás mohl být velice efektivní. Ke všemu si myslím, že střílení branek z této pozice mu přidá na sebevědomí, aby na této pozici působil a pomalu ho možná přesvědčí k tomu, že na této pozici může být absolutně fantastický. Na křídle je v dnešní době od hráčů vyžadováno mnoho defenzivní práce, čímž ztratíme jeho kvality, když ho na tuto pozici umístítě. V mých myšlenkách ho budu více využívat na hrotu.

Před rokem byl mnohem sebevědomější k tomu, aby hrál z hrotu a jsem přesvědčený, že zápas na Manchesteru United změnil jeho myšlení. Skutečnost, že nebyl nominovaný na Euro bylo pro něj velkou ránou. Theo je inteligentní, dobře si analyzuje, co se mu děje a je mentálně velice silný. Způsob, jakým trénuje a způsob, jakým pracuje od začátku sezony mě žene k názoru, že jsem velice pozitivní a že od něj můžeme očekávat skvělou sezónu.

/arsenal.com/