Wenger o posilách

Arsene Wenger pečlivě sleduje situaci na přestupním trhu a je ochoten přivést hráče, který by nemohl nastoupit tuto sezónu v Champions League.

Manažer Arsenalu již připustil, že hledá novou posilu, pravděpodobně útočníka. Avšak jeho možnosti jsou omezené, v ideálním případě by měl hráč mít vysokou kvalitu, být připraven na okamžitý nástup a stále mít možnost nastoupit v evropských soutěžích.

Wenger byl ve stejné situaci minulý leden a přivedl Aršavina. Maličký Rus splňoval první dvě kritéria, ale nemohl nastoupit v Champions League. Avšak to mu nezabránilo učinit velký přínos ve hře Arsenalu.

Během webchatu na arsenal.com se jeden fanoušek zeptal Wengera, jestli by byl ochoten přivést útočníka, který by nemohl nastoupit v evropských soutěžích.

„Ano, byl,“ zněla odpověď. „Hrajeme o domácí pohár a stejně tak o FA Cup, a to vám dovoluje nechat hráče odpočívat v Champions League nebo nechat jiného hrát Premier league. Samozřejmě bych preferoval hráče, který by mohl hrát obě soutěže, ale musel by mít kvalitu hrát dlouhodobě za Arsenal FC.

„Ale my pečlivě sledujeme trh a když se objeví správný hráč, podepíšeme s ním.

„Někdy si myslíte, že je nabídka, kterou nejde odmítnout a nezapomeňte, že nás Aršavin minulou sezonu dostal do Champions league.“

/arsenal.com/