Wenger o Songovi, West Hamu a rotaci

Arséne Wenger řekl, že nepotřebuje aby mu někdo připomínal kvality Alexe Songa, protože mu stále věřil, když už ostatní ne.

Manažer Arsenalu přivedl Kamerunského internacionála na sever Londýna v roce 2005 a dal mu možnost debutovat v Premier League v 18 letech. Chtělo to dost času než Song zvítězil nad kritiky – byl naproto zkritizován po špatném výkonu při porážce proti Fulhamu – Wenger však při něm zůstal stát, protože v něm viděl základní kámen zálohy Arsenalu.

Song odešel z Emirates Stadium do Barcelony před dvěma roky. Tam spíše paběrkoval a tak byl v létě vypůjčen na roční hostování do West Hamu. Song pomohl Kladivářům vyhoupnout se na páté místo v tabulce a je připraven čelit na Upton Parku v neděli svému bývalém klubu.

„V pátek proti Chelsea nehrátl. Určitě odpočíval aby byl připraven na nás. Byl to velmi dobrý hráč když byl ještě tady, ale ve Španělsku toho příliš nenahrál. Přivedl jsem ho, když mu bylo 17 a udržel ho tady navzdory všem, co byli proti němu. Nemusíte mě přesvědčovat, že je to dobrý hráč.“

Vítězství nad QPR na Boxing Day udržel Arsenal v těsném kontaktu s tými v tabulce nad ním. West Ham je pouhý bod před Gunners, zatímco Southhampton o dva. Oba týmy před námi můžeme přeskočit díky vzájemným zápasům dnes na Upton Parku a na Nový Rok na St.Mary’s Stadium. Wenger však nepovažuje konec roku za rozhodující.

„Nedávám postavení v tabulce velkou důležitost v tuto chvíli. Do konce zbývá ještě 20 zápasů. Nyní je to velmi těsné a záleží na konzistenci. Víme, že každá hra nyní záleží na konzisteci týmu a schopnosti zopakovat dobrý výkon. Musíme se rychle připravit, soustředit se a to jsou vlastnosti, které chceme proti West Hamu předvést. Plán je dobře se vyspat a odpočinout si. Chceme zůstat ve hře. V sobotu ráno budeme mít trénink a večer jedeme do hotelu. Je to velmi uspěchané a zajímavé zároveň.“

Sled pěti zápasů ve čtrnácti dnech vyžaduje aby AW párkrát protočil sestavou. Na Boxing Day jsme se dočkali dvou změn v zápase s QPR. Dnes bude nucen udělat minimálně jednu změnu, protože Olivier Giroud má stop na 3 zápasy. Ale může jich být i více.

„Koscielny má šanci, v sobotu má test. Má malou šanci. Chamberlain má dokonce ještě menší. Theo byl na soupisce v pátek. Bylo ale obtížné ho nasadit, protože jsme museli bránit. Není daleko úplnému návratu.“