Wenger : O výhodě pěti záložníků

Formace 4-5-1, která pomohla o víkendu porazit Manchester United by se mohla podle Arséne Wengera objevit v letošní sezóně častěji.

Arsenal podle předpokladu nastoupil v sobotu s jedním hrotem Nicklasem Bendtnerem a pětičlennou zálohou, ve které na místě podhrota nastoupil Aboue Diaby.

Wenger takové rozestavení praktikoval už v sezóně 2006, když se Gunners dostali až finále Champions League, – za Thierry Henrym hrál Freddie Ljungberg. Minulý rok se na místě podhrotového útočníka objevoval Alex Hleb.

Nepřítomnost Emmanuela Adebayora a Robina van Persie přinutila Bosse k změně rozestavení, ale francouzský manažer nevyloučil, že podobnou formaci bude praktikovat i po návratu obou elitních útočníku.

“ Určitě toto rozestavení opět použiju, protože ve formaci 4-4-2 jsme sice dávali hodně gólů, ale v obraně jsme inkasovali hodně gólů zpoza šestnáctky.“

“ Nevím co se stane až se všichni útočníci vrátí. Rozhodl jsem se pro toto rozestavení, protože jsem se pokusil tým vyvážit hráči, kteří byli dostupní.“

/arsenal.com/