Wenger ohledně Lemara, Mbappeho a Mustafiho

Thomas Lemar byl spojován s přestupem do klubu v průběhu léta, je tady ještě šance, že by se přemístil na Emirates stadium?

Arsene Wenger byl požádán, zda by mohl uzavřít dohodu pro muže z Monaka před uzavřením přenosového okna.
Přesně toto řekl ohledně Lemara, Kyliana Mbappe a Shkodrana Mustafiho:

o tom, zda je dohoda o přestupu s Thomasem Lemarem mrtvá …
Je to mrtvé, protože Monako zavřelo dveře. Mají stále v řešení  případné přestupy Mbappeho a Fabinha. Přišli už o Mendyho, Bernarda Silvu a Bakayoka, takže Monako je ve fázi, kdy zavřelo dveře.

jak moc je to pro něj frustrující …
Máme dost kvalitní tým, abychom se s tím vypořádali.

zda očekává prodej Mustafiho před koncem přestupového okna …
Je pro mě těžké mluvit o jednotlivých případech, protože jsme nyní v posledních sedmi dnech transferového okna. Vždy je velmi těžké předpovědět, co se stane. Musíte učinit rychlé a ostré rozhodnutí a nejste schopni to naplánovat a vyjít na tiskové konferenci s tím, jak budete reagovat na jakékoliv nabídky.

o 180ti milionech liber plus hráč za Mbappeho – téměř před rokem by ho dostal za nic …
To vám ukazuje, jak rychle se věci v životě mění. V tuto chvíli je to abstrakce. V dnešní době je to jen jedno číslo, které je velmi obtížné si představit. V loňském roce jsme poprvé viděli 100 milionů liber za hráče a o rok později je to více než 200 milionů liber. Bude to pokračovat? Nevím, ale zdá se, že se každý rok dvojnásobují částky na trhu transferů. Vypadá to, jako by se trh dostal do fáze, kdy je jen velmi obtížné předpovědět, kam půjdou ceny za hráče.

jak je spokojený se silou týmu …
Jsem spokojený se sílou družstva. Jsem naprosto spokojen se sílou týmu. Mnohokrát jsem řekl, že v naší skupině máme příliš mnoho hráčů a někteří z nich nemají šanci soutěžit o místa, protože jich máme příliš mnoho. Příliš velká soutěž o místa není dobrá, protože hráči nedostanou šanci hrát. Na druhou stranu, jednou z hodnot tohoto klubu je dát šanci mladým hráčům, kteří si to zaslouží. Máte-li příliš mnoho hráčů s jistým statusem, jste v obtížné pozici k tomu dát mladým hráčům šanci. Máme štěstí, že máme tři nebo čtyři hráče, kteří mají špičkovou kvalitu a zaslouží si šanci.

o tom zda, zda více hráčů odejde, než přijde před koncem přestupového okna …
Obojí se může stát. Záleží na tom, kolik hráčů odejde, a jestli dokážeme přivést ještě jednu posilu. Budeme ve střeho na trhu v posledních sedmi dnech. Všichni jsou v akci a telefony zvoní častěji než dříve. Poslední dva dny jsou vždy velmi hektické.

/www.arsenal.com/