Wenger – Özil začal zářit v nové roli

Sobotní zápas byl vůbec první Özilův start v základní sestavě na půdě Stoke City. Na výsledku se podepsal skvěle provedeným gólem, kterým pomohl týmu k velmi důležitému vítezství.

Mistr světa si naběhl na naprosto přesný pas od Alexise, zvedl hlavu, podíval se a s lehkostí přeloboval Jacka Butlanda, aby zdvojnásobil naše vedení na začátku druhé poloviny.

Jako i my ostatní, Arsene Wenger mohl pouze sledovat a obdivovat takovou nádhernou trefu. Wenger věří, že to byla odměna pro Özila za znovuzrození v novém systému.

„To je to, co po něm chcete,“ řekl manažer pro Arsenal Player. „Myslím si, že nyní začal zářit v jeho nové pozici a celkově si ji užívá.“

„Musím říct, že pokud je v týmu vysoké sebevědomí, vidíte, že všichni hráči hrají dobře.“

„Myslím si, že výsledek je následkem toho, čeho jsme dosáhli v průběhu týdne. Hráli jsme dobře proti Man United, hráli jsme dobře na Southamptonu a znovu tady. Takže si celkově myslím, že jsme podali mimořádný výkon, máme skvělého týmového ducha a jsem pyšný na to, co jsme dokázali.“

„Nemáme hodně odpočinku, protože zápasy jdou rychle jeden za druhým a musíme zůstat soustředění a dobře připravení na další zápas.“

 

Zdroj: http://www.arsenal.com/news/news-archive/20170514/wenger-ozil-has-blossomed-in-new-role

Tags: , ,

Komentáře

  • Kraken.kraken11111 (karma: 0) #1

   no…. FA Cup je nejstarší fotbalová trofej na světě a bla bla bla …. faktem je, že to je srajda cup v porovnání s PL a LM … stejně tak jako další poháry tohoto typu v sousedních zemích… tak to prostě je. Jenom naivkové a tradicionalisti mohou nesouhlasit, ale jediný důvod proč to bude prestižní je, že hrajeme derby s Chelsea. Předchozí roky, kdy jsme ten FA Cup vyhráli proti srandistům z druhé poloviny tabulky… detto… ale žádná sláva. To je taková trofej netrofej. Mohlo by to posloužit jako důstojná rozlučka pro inženýrko Arsenko Wengerko, ale on toho nebude chtít využít, jelikož bude pokračovat. Mám pocity takové, že pokud porazíme Chelsea … super, budu si toho vážit víc, než těch předchozích FA Cupů. Když nad tím tak přemýšlím, tak v praxi mezi Carling cupem a FA cupem není rozdíl, pouze odlišná písmenka. Tyhle poháry mají smysl pouze, když tým hraje o treble, vypadá to pak hezky na papíře.

   Ale protože derby zápas s Chelsea, tak se těším.

   • Gunner_Pav (karma: 10207) #1

    Napsat, ze ligovy pohar (ktery mimochodem neni pojmenovany po Carlingu uz nekolik let) a FA cup je to same muze snad jedine nekdo, kdo nikdy nebyl v Anglii behem FA cupu.
    Ono se staci podivat na obsazeni semifinale obou poharu aby bylo jasne, ze FA cup ma porad svoji hodnotu, zatimco ligovy pohar je trofej podobna spis Community Shield.
    Jediny problem FA cupu je pristup samotne FA k nemu, ktery ho srazi. Jednak jde o nizke prize money, diky kterym je vuci PL pro spousty klubu nezajimavy a jednak o ruseni tradic v podobe opakovanych zapasu. Ostatne i ligovemu poharu dala FA co proto tim, ze pridala nesmyslne dvoukolove semifinale.
    Jinak je jasne, ze trofeje PL a LM jsou vys nez FA cup, ale rozhodne je FA cup cenna trofej

    • Kraken.kraken11111 (karma: 0) #1

     Ale mně je úplně jedno, jestli se Carling Cup jmenuje Dean Cup nebo Srajda Cup, to jsou naprosto nepodstatné věci.

     Byl jsem na přítelácích v Rakousku, Maďarsku, na PL i FA cup zápasu ve svém životě (nebyl jsem na zápase LM, to je pravda), se mnou po emocionální stránce tyto věci nehejbou, myslím tím tradice a zapálení. V konečném důsledku je zkrátka důležitá významnost, postavení a prestiž trofeje v aktuálním světě fotbalu, ta je opravdu mizerna v porovnání s PL a LM.

     Jak jsem říkal nahoře, významná bude letos (kde alespoň sejmeme Mancity a možná i Chelsea), ale těžko bude významná v kontextu směšných (ač bojujících) sranda týmů z championship či druhé poloviny tabulky PL. To i ta evropská liga má větší výpovědní hodnotu, co se kvality týče. Stačí se podívat na to, jak ji opanovaly kvalitní španělské kluby v posledních letech. Ona ta prestiž FA cupu klesla i tím, že se datum finále pak přizpůsobovalo i datu finále LM … prostě bída… je to jenom stín minulosti, taková sranda. Pořád prestižnější než Emirates Cup ale, to jo!

     • Gunner_Pav (karma: 10207) #1

      EL ma hodnotu jen diky tomu, ze vitez postupuje do LM. Dokud tam toto nebylo, tak se o tu trofej prali tymy, ktere hrali ve svych ligach kolem stredu tabulky, pripadne tymy ze slabsich lig.
      Jinak je vtipne, ze ti tymy z Championship prijdou jako sranda tymy, pritom by celni tymy Champioship dokazaly v klidu hrat vyrovnane zaasy s tym, ktere bojuji o EL.

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.