Wenger přidává birminghamského brankáře na seznam posil

Arsene Wenger přidal brilantního brankáře Birminghamu Jacka Butlanda na svůj seznam posil.

Devatenáctiletý brankář – toho času na hostování v Cheltenhamu – byl předmětem nadšených hlášení skautů Arsenalu.

Talentovaný mladík reprezentoval Anglii na všech úrovních až po jednadvacítku.

Birmingham by si rád Butlanda ponechal, ale zároveň potřebuje urgentně finanční injekci. Arsenal je připraven zaplatit 1million liber a později případně dalších 5 milionů liber na doplatcích stanovených ve smlouvě.

Jeho příchod by byl otazníkem nad budoucností Lukasze Fabianskiho, který dělá náhradníka Wojciechovi Szczesnymu a mohl by se vrátit do rodného Polska.

Skauti Wengerovi řekli, že Butland by nejenže byl nástupcem Szczesnyho, ale mohl by se s ním vzájemně vylepšovat v boji o post jedničky.

I Tottenham  si na Butlanda dělá zálusk. Jedničce Bradu Friedelovi je nyní přes 40 let a Butland může poskytnout dlouhodobou odpověď na otázku muže mezi tyčemi Kohoutů.

Butland tak přibyl ke čtveřici hráčů, které by Wenger rád přivedl v létě do týmu.

Mario Gotze (Dortmund), Lukas Podolski (Koln), Jan Vertonghen (Ajax) a Javier Martinez (Athletic Bilbao) jsou Arsenovi přestupové cíle, jenž mají ukázat kapitánovi Robinovi van Persiemu ambice klubu, které vyžaduje pro své setrvání.

Van Persiemu bude zbývat jeden rok do konce jeho kontraktu na konci sezóny. Arsenal doufá, že nabídka 150 000 liber týdně a příchod kvalitních posil přesvědčí nizozemského útočníka prodloužit jeho pobyt na Emirate Stadium.

 

/mirrorfootball/