Wenger: Pires stále může udělat rozdíl

Když včera po poledni Bruno Conti vytáhl jako soupeře Arsenalu pro čtvrtfinále Champions League Villareal spousty fanoušku si okamžitě vzpomnělo na Roberta Pirese.

Francouzská hvězda odehrála za Gunners šest sezón a vstřelila 84 gólů v 284 zápasech. Po pařížském finále CHL v roce 2006 se s vedením klubu nedohodl na nové roční smlouvě a přestoupil do španělského Villarealu.

Dá se předpokládat, že v odvetném zápase 15. dubna na Emirates Stadium bude Robert fanoušky Arsenalu vřele přijatý. Arséne Wenger upozornil na stále dobrou výkonnost svého krajana.

“ Je to zajímavý případ.“

“ Musíme se na něj zaměřit, protože to je hráč, který pořád může udělat rozdíl. Často si spolu voláme. Robert pořád hraje velmi dobře, narodil se v roce 1973, v letošním roce bude mít 36 let a stále hraje, to jenom dokazuje jak fantastický to je fotbalista.“

“ V roce 2006 jsem mu nabídl novou smlouvu, ale Pires chtěl pravidelně hrát.“

“ I když máte 33 nebo 34 let pořád můžu takového hráče použít, ale když se podíváte na naši termínovou listinu tak musíte takové hráče nechat sedět na lavici, další zápas nechat hrát pak opět nechat mezi náhradníky. Není to jednoduché. Psychicky je to velmi obtížné, mladší hráči se s tím lépe vypořádají.“

/arsenal.com/