Wenger po postupe do semifinále FA Cupu

O výsledku

Proti silnému súperovi sme od začiatku do konca predviedli vynikajúci výkon. Prvý polčas sme dominovali a bola škoda, že skončil remízou 1-1. Druhý polčas začal Eeverton lepšie a vďaka Brakleymu mohol ísť do vedenia. Potom sme skórovali a do konca sme kontrolovali výsledok. Vpredu sme boli naďalej nebezpeční.

O Giroudovi

Bolo dôležité, že sa presadil, pretože naskočil na konci zápasu. A urobil rozdiel.

Prečo Giroud nehral

Pretože hral veľa zápasov. Naskočil na ihrisko a dokázal, že vie skórovať kedykoľvek. Potreboval odpočinok rovnako, ako v minulom zápase Őzil.

O nadobudnutí sebavedomia pred Bayernom

Po psychickej stránke je to pre nás dôležité víťazstvo. Môže to byť pre nás inšpiráciou. Do Bayernu ideme s t=užbou a odhodlaním. Štatistiky sú proti nám, ale záleží to na nás. Potom je tam šanca.

O blízkosti trofeje

Sme v semifinále. Je to blízko, ale po praktickej stránke to bude veľmi ťažké. Uvidíme, koho nám pridelí semifinálový los.

O dôležitosti FA Cupu

Samozrejme, že berieme túto súťaž vážne. Musíme ale priznať, že sme od začiatku mali dobrý los – všetky zápasy sme hrali doma. To sa nám nikdy predtým nestalo. Na druhej strane sme však hrali proti ťažkým súperom – Sp*rs, Liverpool a Everton. To svedčí o tom, že to berieme seriózne.

O góle Őzila

Samozrejme je dobré, že skóroval. Väčšinou hľadá prihrávkou svojich spoluhráčov. Snáď ho to povzbudí. Fyzicky vyzeral odpočinutý, hral ostrejšie a viac behal. Rovnako sa venoval aj špinavej robote, čo je pre hráča jeho pozície obdivuhodné. Pri protiútokoch súpera vždy bežal dozadu. Tým pozdvihol aj našu hru.

O penalte

Myslím, žeto bola penalta. Po druhej kopnutej som si veľmi vydýchol. Osobne nerozumiem, prečo bola opakovaná. Treba pochváliť Artetu, ktorý si udržal nervy. Brankár vystihol jeho strelu, ale nechytil ju.

O Patovi Riceovi

Nie je to prvykŕat, čo bol späť. Pred zápasom som ho pozrel. Vyzerá oveľa lepšie.