Wenger po víťazstve na Stadium of Light

Hráči Arsenalu zaznamenali ďalšie víťazstvo, tentokrát na pôde súpera.

O zápase

V prvom polčase sme predviedli neskutočný výkon. Vytvorili sme si množstvo šancí, ale stav bol len 1-0. Prestávka bola pre Sunderland vykúpením. PO polčase prišli iní, fyzicky silní. MY sme trošku odpadli a stav bol 1-1. Našli sme však mentálne sily a dvakrát sme skórovali. Celkovo to bol veľmi krásny zápas, veľmi dynamický. Sunderland v druhom polčase dali zo seba všetko.

O penalte

Z diaľky to vyzeralo na faul, ale musím si to ešte raz pozrieť. Z lavičky je to ďaleko.

O debute novej akvizície

Zapadol do tímu. Prvý polčas hral vynikajúco, v druhom fyzicky upadol. Vo štvrtok bol ešte chorý a až dnes som sa rozhodol postaviť ho. Mal brušnú virózu a necítil sa dobre. V druhom polčase fyzicky upadol, ale prvý polčas bol na jednotku.

O tom, či by Ozil sedel, ak by bol Cazorla fit

Zrejme áno, kvôli chorobe. Neriskoval by som to, ale nemal som teraz na výber.

O neuznanom góle

Je to kontroverzná situácia, pretože rozhodca pískol ešte predtým, ako zakončil. Ak by nebol gól, tak by sa ľudia sťažovali, že neodpískal faul. Mohol to byť aj faul na Sagnu. Obaja sa totiž držali. Každopádne sme z toho vyšli dobre.