Arséne Wenger po zápase s Liverpoolem

Arséne Wenger tradičně po zápase odpovídal na dotazy novinářů…

o tom, co tato výhra znamená

Bylo pro nás nesmírně důležité vyhrát tento zápas. Liverpool měl velmi dobrý první poločas a my jsme se do hry moc nezapojili – pro nás byl lichotivý stav 1-1 o poločase. Druhá půle byla mnohem vyrovnanější. Měli jsme taktéž pár dobrých šancí a soupeř možná jednu od Martina Kellyho. Ale Liverpool neměl v druhém poločase žádnou jednoznačnou šanci. Museli tento zápas vyhrát a my víme, že máme Van Persieho, který je vždy schopen předvést něco speciálního. Celkově vzato to nebyl jeden z našich nejlepších zápasů, ale my jsme se odmítali vzdát a hráli jsme jak nejlépe to šlo. Náš brankář a hrot udělali rozdíl.

o lepší hře v druhém poločase

Nevím proč. Šlo o kvalitu hry Liverpoolu [v prvním poločase] a všichni hráči byli celý týden pryč [kvůli reprezentacím]. Song se vrátil v pátek ráno, stejně tak Gervinho a Benayoun. Liverpool hrál v lepším rytmu a rychlosti než my v prvním poločase a naše herní plynulost tam vůbec nebyla, dali jsme jim příliš mnoho prostoru. Ale dokud nejste v Premier League na hřišti pozabíjeni, vždy máte šanci, protože všechny týmy mají kvalitní útočníky, kteří jsou schopni dávat góly.

o výkonu Wojciecha Szczesnyho

Je dobře, že předvedl takový výkon, protože v lednu měl trochu obtížnější období. Ukázal svůj potenciál a také mám radost, že byl odvážný. Měl hodně výkopů po malých domů a výběhů z branky a neudělal chybu. V 21 letech je velkým talentem, učí se svojí práci, ale protože je velký talent, tak mu to jde rychle.

o důležitosti Robina van Persieho

Musím přiznat, že uděláme vše, abychom ho udrželi. Nemůžu dodat víc, protože jsem se k tomu vyjadřoval už několikrát. Jsem velmi pyšný, že takto vyspěl, když jsem ho viděl přijít do klubu jako nesmělého a jakým hráčem a vůdcem týmu se stal. Každý zápas hraje pod velkým tlakem protože ví, že musí skórovat. Ukázal neobyčejný rozvoj, nejenom jako hráč, ale i jako lidská bytost. Patří mezi nejlepší hráče na světě.

o zranění Mikela Artety

V současné chvíli pouze vím, že je v nemocnici. Žádné další novinky nemám.

o Abou Diabym

Špatná zpráva je, že Diaby má zpět své svalové zranění. Benayoun má menší svalový problém, stejně jako Gibbs. Po tomto zápase vypadáme jako zdecimovaní. Netuším, kdo bude v úterý večer k dispozici. Možná nasadím šest útočníků, když máme dávat góly!

o penaltě Liverpoolu

Neměl jsem z toho radost, ale bylo mi řečeno, že z opakovaných záběrů to byla penalta. Já to ještě neviděl. Dodatečný zásah po Kuytově penaltě byl od Wojciecha zákrok zápasu.

o snaze dohnat Tot*enham

Vždy jsem říkal, že cíl pro tuto sezónu je umístit se v první čtyřce. Matematicky je to stále možné, ale pojďme krok za krokem a uvidíme co se stane. Když vidíte, že Liverpool – o kterých věřím, že mají velmi, velmi dobrý tým – je sedmý v lize, tak to pouze dokazuje, jak obtížná je tato liga, jak velký boj je sváděn o první čtyři místa a jak se každý zápas může rychle změnit.