Wenger po zápase s Evertonom

Wenger – „Bol to zápas s vysokým fyzickým nasadením.“

o zápase…

Celkovo, keď to zhodnotím tak to bol zápas s vysokým fyzickým nasadením. Mali sme dobrý začiatok ale Everton sa vrátil do hry. Ich priamočiara hra cez Fellainiho bola stále hrozbou. Mrzí nás inkasovaný gól ale vo všeobecnosti si myslím, že 1-1 je zaslúžený výsledok. Je to dobrý výsledok a bol to zápas s neobyčajným napätím. Potrebovali sme vynaložiť veľa odhodlania pre zisk tohto bodu. Môžem povedať, že som spokojný s vynaloženým úsilím v tomto zápase. Minulý týždeň v stredu sme hrali v Lige Majstrov, potom v sobotu s Aston Villou a dnes s Evertonom. Musíme zo seba vydať veľa a niektorí hráči hrajú na hrane a dúfam, že sa zotavia do soboty.

o nadchádzajúcich stretnutiach…

Zatiaľ sme v Premier League odohrali 14 zápasov, z toho 8 vonku. Hrali sme s oboma Liverpoolskymi tímami a taktiež oboma Manchestrami vonku. Ak doma zahráme dobre, máme šancu sa vrátiť.

o Walcottovi…

Bol zranený. Nebol 100 percentný v druhom polčase. Má malé zranenie členka.

o šanciach…

Mali smé pár dobrých šancí v prvom polčase kde sa nám nepodarilo zakončiť. Taktiež v druhom polčase v dvoh troch protiútokoch sme mohli byť viac razantní. Ale nemôžem tímu zazlieť odhodlanie a úsilie vložené do stretnutia.

o Koscielnom…

Má natiahnuté slabiny. To sú obvykle tri týždne.

o vyvíjaní tlaku…

To je teraz našou úlohou. Budujeme nový tím. Vrátil sa Jack do zostavy. Dúfajme, že budeme už len silnejší. Sme odhodlaní. Cítim, že v poslednej tretine máme priestor pre zlepšenie. Nakoniec keď ste odhodlaní tak prídu aj šance. A to musíme teraz dokázať. Musíme byť dôslední.