Wenger po zápase s Tottenhamem

o tom, zda výsledek cítí jako porážku …
Je to zklamání, protože jsme měli vedení a ztratili jsme náskok 3-1. Postoj byl fantastický a hráli jsme hru, kterou jsme chtěli hrát. Cítím, že fyzicky jsme polevili ve druhém poločase, mohli jste vidět, že zápas s Liverpoolem měl vliv. Samozřejmě to byla vzrušující hra, kde mohli vyhrát oba týmy. Je to frustrující, že jsme dostali tři branky, protože zejména v první polovině jsme kontrolovali hru. Nemyslím si, že 3-2 odráží hru v prvním poločase, protože si toho nevytvořil moc během první půle.

o tom, jestli výsledek znamená konec boje to titul …
Je zcela otevřen. Musíme se připravit na další zápas a bojovat. Tento tým má pozoruhodný postoj. I když, momentálně nejsme odměněni počtem bodů [které dostáváme]. Jsme pozoruhodně konzistentní, protože to byl těžký zápas dnes večer, s průměrným výkonem bychom dnes neodcházeli ani s bodem. Taháme šňůru 16 zápasů bez porážky, ale v poslední době nemáme dostatek bodů, protože hrajeme příliš mnoho remíz. To je to, co chceme, aby se otočilo do konce sezony.

o otevřené hře …
Tottenham je dobrý tým, neustále se zlepšují a vytvářejí si šance. Fyzicky jsme odpadli v druhé půli a to je vysvětlení, proč jsme připustili remízu.

proč neudrželi výsledek …
Je to derby a musíte vědět, že i když je to 3-1, není vyhráno.  Všechno není negativní, protože po tom, co se nám stalo v neděli, jsme se vzpamatovali a vrátili se s dobrým duchem, osobně se domnívám, že tento tým má vynikající vnitřní sílu. Není mnoho týmů, které by přežili, co se nám stalo v poslední době. Podle mě tým nemá dostatek kreditu. Každý tým, který by byl takto zasažen, jako jsme my byli za poslední dva měsíce, nejsem si jist, že by se vrátil s takovým postojem. Pro mě má můj tým vysoký kredit.

na ztrátu možnosti vyvíjet tlak na Manchester United …
Je to otevřené. Chelsea je nyní zpátky a hrají s United a T*hamem. Je to otevřené a je na nás, abychom neztráceli víru a bojovali. Nebudeme remizovat vždy, když vstřelíme tři góly. Byl to zvláštní zápas dnes večer, protože ve druhé polovině jsme fyzicky odpadli.