Wenger po zápase s W.B.A.

AW se po vítězném zápase proti W.B.A. rozpovídal o výkonu týmu, souhře Lacazetta s Alexisem, bodové šňůře, skvělém představení Monreala a Elnenyho, náročném rozpisu zápasů či nejnovějších informacích ohledně Santi Cazorly.

o zápase..
První poločas byl docela vyrovnaný, West Brom hrál opravdu dobře. Fyzicky na tom byli dobře a jako obvykle hráli i skvěle organizovaně. Obzvláště jednou jsme měli trochu štěstí, po poločase jsme ale vedli 1-0 a ve druhém už jsme hru kontrolovali. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát.

o formě Lacazetta na Emirates…
Získal sebedůvěru a věřím, že se dokáže velmi rychle adaptovat na požadavky PL, což je to docela pozitivní. Nyní musí ještě dát branku i ve venkovním zápase, smůlu měl například na výjezdu na Stoke. Dobrým znamením ale je, že stále dává branky doma.

o jeho spolupráci s Alexisem…
Oba dva jsou schopní gól dát nebo na něj nahrát, takže od toho očekávám dobrou odezvu. Na souhře samozřejmě pracujeme i na tréninku, nejlepší způsob ale je nechat je hrát spolu v soutěžním zápase. Věřím, že to přijde velmi rychle.

o velkém představení dua Monreal-Elneny…
Byli ohromní, oba dva. Samozřejmě jsem za oba dva rád, speciálně za Elnenyho, protože nehrává každý zápas. Dnes večer ale předvedl opravdu pozitivní výkon. Jsou to top hráči s fantastickou mentalitou.

o budování dobré série…
Ano, můžete nyní vidět, že jsme mnohem stabilnější v obraně. Na začátku sezóny jsme dostali dost branek. Pak ztratíte veškerou naději na dobrý výsledek. V tomto ohledu jsme se ale mnohem zlepšili.

o střídání Lacazetta…
Stáhl jsem jej ze hřiště, protože byl unavený. Měl příležitost dát i hattrick, ale už tak kopal i penaltu. Ve výsledku chcete v zápase zvítězit a ne zbytečně riskovat. Kdyby totiž snížili na 2-1, závěr by byl velmi nervózní. Takže když vidíte, že je už unavený a na střídačce máte Girouda a je vám jasné, že bude třeba bránit standardní situace, tak jednoduše vystřídáte. A navíc by mohl dát Giroud i třetí branku.

zda bude Lacazette dál určen na zahrávání pokutových kopů…
Ano, doposud byly na něm. Trochu jej pozoruji na tréninku, protože na penaltách na trénincích pracujeme a myslím, že proti W.B.A. se toho zhostil dobře.

o tom, kdo bude hrát ve čtvrtek proti BATE Borisovu…
Musím se ještě rozhodnout, ale v tuto chvíli bych řekl, že rozpis je docela krutý. Hráli jsme dnes večer, hrajeme venku proti Borisovu ve čtvrtek večer a pak hrajeme v neděli hned ve 12 hodin v poledne. S ohledem na víkendový rozpis si myslím, že byl prostor k tomu, abychom hráli v jiné časy. Musíme to ale akceptovat a do Borisova pojedeme se silným týmem. Budeme cestovat s hráči z Áčka a mladíky, kteří budou na lavičce.

zda bude jednat s vedením PL o rozpisu utkání…
Není potřeba jednat s vedením PL, protože o tomto rozhoduje televize, ale takový zápas Brighton-Newcastle, například, který se hrál v neděli, se mohl vysílat, ať už dnes večer nebo v neděli, když hráli. My máme teď trochu méně času, ale rozhoduje televize, takže si nemohu stěžovat. Výběr týmu pro čtvrteční zápas to ale ovlivní, protože nás v neděli čeká další domácí zápas a je důležité udržet si doma dobrou sérii.

o návratu Santi Cazorly…
Nevrátí se před Vánoci. Objevují se první pozitiva, ale je si třeba uvědomit, že nehrál soutěžní zápas přes rok a půl. Zatím se nevrátil ani do plného tréninku, bude potřebovat pár zápasů za rezervní tým. Myslím, že pokud vše bude pokračovat bez problémů, po Vánocích bude zpět.

/arsenal.com/