Wenger po zápase so Stoke

Arsene odpovedal na otázky novinárov po prehratom zápase so Stoke City

Na to, prečo jeho tím vypadol z FA Cupu…

Bol to zápas, ktorý bol viac fyzický ako technický a fyzicky boli dnes silnejší ako my. Mali sme fantastický prístup a za stavu 1:1 to vyzeralo že sme na vrchole v posledných 20 minútach, a bolo dôležité neurobiť chybu. Avšak dali nám gól z protiútoku a to bol dôležitý moment zápasu.

Na trojité striedanie v druhom polčase…

Vedel som, že to bude tesné, avšak dúfal som, že ak pôjdu do hry títo 3 hráči, môžme zápas vyhrať. Na druhej strane, ak hrajú skúsenejší hráči, máte väčšiu šancu zvíťaziť a tak to bolo aj dnes. Súper bol ostrý, fyzický a bol vždy nebezpečný vo vzduchu. Terén bol veľmi náročný, to nebolo pre nás veľmi dobré a trvalo nám pridlho dostať loptu dole a začať hrať našu hru.

Na to či ľutuje výber zostavy…

Nie, musím povedať, že som nemal veľmi na výber. Bacary Sagna, Thomas Vermaelen a Gael Clichy nemohli hrať a myslím, že Sol Cambell mal celkovo dobrý zápas. Ak sa pozriete na náš zápasový program, nemôžete hrať s jedným tímom všetky zápasy, to je jasné. Ak rotujete a nevyhráte, je to vaša chyba, takže ja sa môžem postaviť a povedať, že to je tím, ktorý som vybral. Máme 10 zranených a ideme do obdobia, kde vo veľkých zápasoch nemôžme veľa rotovať.

Na výkon Sola Cambella…

Podľa mňa hral dnes veľmi dobre. Pre hráča, ktorý nehral 5 mesiacov podal veľmi dobrý výkon. Možno bol v posledných 20 minútach trochu unavený, avšak prekvapujúco fit pre hráča, ktorý nehral tak dlho. Má motiváciu, pracuje veľmi tvrdo na tréningu a a to ste mohli vidieť aj dnes.

Na Stoke City…

Nie ste nikdy prekvapený, keď sem prídete. S pokračujúcim zápasom sú stále silnejší v bojovnosti. Nevytvorili si veľa šancí v prvom počase, avšak v druhom boli viac nebezpeční.

Na problémy so zraneniami v defenzíve…

Sagna, Vermaelen a Clichy budú späť na Aston Villu a mohli tento zápas zmeškať, ak by dnes hrali.

Na nasledujúce zápasy v lige…

Je pre nás dôležité sa na to sústrediť, pretože sme v zaujímavej pozícii a samozrejme v stredu v noci máme veľmi dôležitý zápas vo Ville.