Wenger postaví do zápasu Carling Cupu opět silný tým

Arsène Wenger oznámil, že do úterního zápasu s Wiganem postaví silný tým.

 

Tuto sezónu můžeme u Wengera vidět posun v taktice při sestavování týmů do Carling Cupu, kdy místo mladších hráčů posílá do hry hráče se zkušenostmi z prvního týmu, jak bylo vidět ve vítězných zápasech s To*tenhamem a Newcastlem a Wenger trvá na tom, že ani teď, po postupu do čtvrtfinále, na této strategii nic nezmění.

 

Jelikož tento zápas je napěchován mezi dvě důležitá utkání Premier League, Wenger přiznává, že bude muset před sestavením týmu přihlédnout k fyzické kondici svých hráčů a podle ní pak vybrat, koho nominuje.

 

Jedno z nejsložitějších rozhodnutí bude, zda povolat čerstvě navrátivšího se Robina van Persieho, který se nezůčastnil víkendové cesty na zápas s Aston Villou. Wenger tvrdí, že před finálním rozhodnutím si bude muset s hráčem ještě promluvit.

 

Budeme hrát v silné sestavě,” řekl Francouz. “Nezapomeňte ale, že během posledního měsíce a půl jsme hráli zápas každé tři dny, proto budu muset přihlédnout k tomu, jak se hráči ze zápasů zotavují a podle toho rozhodnout, koho nechám v úterý odpočívat.”

 

Budeme mít ale silný tým. Uvidíte v něm hráče, kteří běžně nastupují.”

 

Van Persie? Nevím. Nechám ho další týden trénovat, nebo ho postavím? Upřímně, musím si s ním nejprve promluvit, abych věděl, jak se cítí. Uvidíme v pondělí.”

 

/arsenal.com/