Wenger před ManU

Ve čtvrtek se v Londýnském Colney konala již tradiční předzápasová tisková konference. V sobotu bude naším soupeřem tradiční rival z Manchesteru a AW mluvil mimo jiné i o jejich současném trenérovi.

o jeho vztahu s Mourinhem…
Podívejte, nemyslím, že bych musel popisovat náš vzájemný vztah. Bude bojovat za svůj tým, já zase za ten můj, a to je myslím zcela normální.

zda si podají ruce…
Samozřejmě. Respektuji rituály, které jsou v Premier League tak důležité.

zda je toto nejlepší šance porazit tým, který Mourinho trénuje…
Víte, vždy jsme neprohráli. Porazili jsme je a stejně tak už bylo mnoho remíz. Myslím, že jsem zvítězil nad každým manažerem na světě během těch 20 let tady a nedělám z tohoto zápasu soutěž mezi dvěma manažery. Je to mezi dvěma kluby, dvěma týmy a rozumím, že chtějí lidi vytvářet spory, ale toto nevytváří tu pravou atmosféru. Zato kvalita předvedené hry ano.

o velkých zápasech…
Od začátku sezóny jsme viděli několik zápasů, kde jsme si neužili takovou podívanou, která byla očekávána na utkání dvou tak velkých týmů a myslím, že je důležité předvést top výkon v tomto zápase, protože bude sledován po celém světě. Pro reputaci Premier League je důležité, aby byla kvalita předvedené hry na vysoké úrovni. To však bude záležet na hráčích, kteří budou na hřišti.

o tom, že jde do zápasu pod menším tlakem…
Je to Arsenal proti Mancheteru, všichni jsme již vyhráli i prohráli, obě strany. Neuvažujete, že hrajete proti manažerovi, ale proti týmu a analyzujete jejich silné a slabé stránky, o tom to je.

zda je ve fotbale méně alkoholu než před 20 lety…
Ano, samozřejmě.

jakou radu dá hráčům, ohledně trávení volného času…
Prostě poslouchat a držet se rad svých manažerů a trenérů. Všichni jsme byli mladí…všichni jsme ve svých dvaceti či jednadvaceti letech nebyli andílky, ale celkově si myslím, že dělat chyby je součástí mládí, následné vyhodnocení samozřejmě taky. Všichni hráči, kteří prožili skvělou kariéru měli kvalitu, správný odhad. Všichni velcí hráči dělají chyby, ale poté si to správně vyhodnotí a vezmou to pozitivním způsobem.

/arsenal.com/

Komentáře

  1. Leeroy (karma: 36) #1

    Mám neutrální pocity ohledně tohoto zápasu. Důvodem je to, že pokaždé jedeme na OT s velikými ambicemi a pak je z toho neskutečná šaškárna. Takže za určité konstelace by remíza nebyla špatný výsledek vzhledem k tomu, jak moc nám nevyhovuje hrát na OT. Neřekl bych, že je to otázka (ne)kvality našeho týmu, ale spíše komplexu. Jinak musím říct, že Cazorla jako spojovací prvek mezi obranou, zálohou a útokem bude obzvláště hodně chybět. Xhakha je vynikající hráč, skvělý Arsenuv nákup, ale stále je to trochu odlišný hráč typologicky. Bez Santiho se obávám, aby naše hra neztratila tempo. Hector též oslabení. Po porážce s Liverpoolem jsme chytli sérii, kdy jsme hráli vážně dobře, ale poslední zápasy u nás zase vidím takovou křeč a osobně to přičítám nejvíce absenci Santiho. Ale tři body by se hodily …… musíme zůstat v kontaktu s čelem. Hlavně žádný profesorský výkon, ale hodně běhání, pohybu a napadání. Když je neotevřem nějakou chytrou přihrávkou za obranu, tak je aspon donutit k chybám ….. jejich tým je hrozně přehypovanej ….. cena a platy hráčů neodpovídají skutečné kvalitě, porazit se dají.

  2. belerek (karma: 806) #1

    Jak už tu padlo, zápasy na OT jsou hlavně v hlavě. Pokud tam nepřijedeme připo*raní jako vžycky, tak určitě máme na to odvézt si 3 body. Jejich obrana je bez Baillyho a Smallinga poloviční, a v útoku taky nějak nezáří. Sice bez Bellerina bude naše obrana taky výrazně oslabená, ale doufám, že si s tím nějak poradíme, ať už napravo nastoupí Jenko nebo Mustafi. Asi se dá čekat, že United budou hrát spíš zezadu, jak to Mourinho proti silnějším týmům umí. Ale věřím, že když dáme první gól, tak můžeme vyhrát.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.