Wenger: Proč jsem proti návrhu play-off

Arsene Wenger vážně pochybuje o návrhu zavést do anglického fotbalu play-off o čtvrté postupové místo do Champions League.

Momentálně postupují do ligy mistrů čtyři týmy z Premier League. Nicméně pokud by se 14 z 20ti týmu Premier League shodlo, tak by se týmy, které se umístí od čtvrtého do sedmého místa, mohli utkat o poslední místo v Champions League v mini-turnaji.

V následujících třech letech však žádná změna nenastane, protože už je uzavřena smlouva na televizní práva. Wenger by byl však radši, kdyby tento návrh nikdy nenabyl platnosti a před prvním zápasem osmifinále Champions League s portugalským Portem vysvětlil proč.

“To je opravdu nápad. Nevím, kdo jej vymyslel. Myslím si, že když jste v lize čtvrtí po 38mi zápasech, tak už nechcete nevyhnutelně bojovat o místo s týmem, který skončil deset bodů za vámi,“ řekl Wenger.

“Od toho existuje tabulka – aby posoudila, kdo se kvalifikuje a kdo ne. Nejsem velký fanoušek tohoto návrhu, ale já v Premier League nerozhoduji.“

Play-off systém se již používá v Championship, kdy první dva týmy automaticky postupuj do Premier League a další čtyři týmy bojují o poslední postupové místo. Nicméně Wenger věří, že podobný formát může v nejvyšší soutěži narušit poctivost soutěže.

“V Championship je to pro postup do Premier League a stejně tak si myslím, že tady jde o úplně jiný problém,“ řekl manažer Arsenalu.

“Představte si, že se tým kvalifikuje do play-off a do konce mu chybí ještě pět nebo sedm zápasů. Takový tým by mohl kompletně narušit Premier League a ovlivňovat týmy, bojující o Evropskou ligu nebo o udržení.“

“Vědí, že pokud jsou čtvrtí, tak už nemohou být osmí. S pěti nebo šesti zápasy do konce mohou nechat odpočívat své nejlepší hráče a narušit tak Premier League. Věřím, že by měla být liga organizována způsobem, ve kterém musí každý tým bojovat až do posledního kola.“

/Arsenal.com/