Wenger: ‚Nehratelný‘ Ramsey šel zpět k základům

Arsene Wenger prozradil, že řekl Ramseymu, aby se vrátil zpět k úplným základům v naději, že se mladý Velšan dostane ze svého neklidu, díky němuž se stal „nehratelným“ před frustrovanými fanoušky na Emirates.

Po více než roce na marodce a dvou krátkých hostováních v Nottinghamu a Cardiffu se v roce 2011 Ramsey vrátil do prvního týmu Arsenalu, 18 měsíců se mu ale nedařilo najít formu, kterou měl před zlomenou nohou.

Některými fanoušky byl po pár neúspěšných zápasech označován jako selhání, ale Wenger prozradil, že řekl záložníkovi, ať nebere nadávky osobně předtím, než ho poprosil, aby zjednodušil svůj přístup v naději, že se mu vrátí jeho sebevědomí.

„Vůbec se mu nedařilo a už jsem ho nemohl stavět na Emirates Stadium,“ řekl Wenger v New Yorku.

„Sedl jsem si s Aaronem a řekl jsem mu: ‚Nemyslím si, že tě lidé nemají rádi, jen teď nemají rádi tvoji hru.‘ Měl to ve svých rukou.“

„Musel se vrátit se zjednodušenou hrou. Když se vám v životě vůbec nedaří, musíte jít vždycky k zpět k základům. Ve fotbale začnete nabývat sebevědomí a poté hrát přirozeněji.“

„Problém je, když dáte skvělou střelu v golfu nebo tenisu, tak ji chcete v dalším zápase zopakovat. Takto to ale nefunguje. Musíte dělat základy, základy, základy, a poté jdete pomalu do zóny, kde je to už jednoduší.“

„Musíte se vrátit zpět k základům, abyste získali zpět sebevědomí. Aaron to akceptoval, udělal to a získal zpět sebevědomí. Poté jste mohli vidět jiného hráče, protože je inteligentní, a když jsem odcházel z našeho sezení, věděl jsem, že tento fotbalista se vrátí.“

„Aaron poslechl a uvědomil si, že musí změnit jeho hru. Proto se vrátil.“

První známky Ramseyho renesance se odehrály na konci sezóny 2012/2013, když se vrátil při absenci Jacka Wilshera a Aboua Diabyho z křídla na středního záložníka po bok Mikela Artety.

Hrál 9 zápasů po sobě a Arsenal dosáhl na neporazitelnost v 11 zápasech, díky čemuž byli Spurs sesazeni ze čtvrtého místa.

Můžeme jen předpokládat, jak Aaron strávil následující přípravu – jestli držel půst a odolával pokušení od ďábla, protože už na začátku sezóny 2013/2014 si opravdu zasloužil přezdívku ‚velšký Ježíš’*.

To není špatné na jeden pokec s bossem.

*Dokonce si nechal narůst krásný vous.

 

/news.arseblog.com/