Wenger: Reprezentační pauza je pro Arsenal dobrá

Arsene Wenger si (pro změnu!) myslí, že mezinárodní přestávka bude velkou podporu pro Arsenal, který tak bude mít čas zapomenout na tristní týdny, kdy byli vyřazeni ze všech tří pohárů a pak ztratili kontakt s ManU v Premier League po remíze s West Brom minulý víkend.

Myslí si, že rozptýlení v podobě vítězství pro jejich zemi pomůže Arsenalu soustředit síly před příštím utkání proti Blackburnu.

Jack Wilshere hrál za Anglii při vítězství 2-0 nad Walesem, a Aaron Ramsey byl kapitánem ve stejném zápase. Jinak Gunners mají dalších 12 hráčů, kteří si plní své reprezentační povinnosti během přestávky Premiership.

„Možná pomůže, že hráči budou mít psychologickou přestávku po tak náročných, stresujících třech týdnech.“ řekl Wenger. “ Není to špatné, že se hráči soustředí na něco jiného a vrátí se svěží.“

„Jsou v soutěži. Potřebují vyhrát v Manchesteru – ale to se nedá předvídat. Ale je pozitivní, že je více konkurentů. Pro nás je důležité se dostat zpět na vítěznou vlnu, to je to, co potřebujeme. „

Byl to jistě dobrý zápas pro Jacka Wilshera a Van Persie skóroval za Holandsko. Rosický hrál za Českou republiku, kteří byli ve vedení proti mistrům světa Španělsku pro většinu zápasu. Francie snadno vyhrála a to je vždy dobrý počin pro hráče Arsenalu, tak snad bude sebedůvěra týmu Arsena Wengera mnohem lepší, až se všichni příští týden vrátí.