Wenger – Rozhodčí měl možnost

Arsene Wenger si myslí, že rozhodčí kontroverzního zápasu vyřazovacích bojů Francie proti Irsku měl jednu možnost, jak situaci vyřešit: zeptat se Thierryho Henryho, co udělal.

Švédský sudí Martin Hansson nezaznamenal dvojté zahrání rukou od francouzského útočníka, a to vedlo ke gólu, který vyřadil Iry z MS 2010.

Rozhodčí situaci dobře neviděl a nemohl se obrátit na svého pomezního kolegu – ten inkriminovaný okamžik rovněž neviděl – a tak bylo dovoleno Williamu Gallasovi, aby vyrovnal stav.

Wenger s Hanssonem soucítí, v neposlední řadě proto, že neměl k dispozici videozáznam, ale manažer Arsenalu si myslí, že ref mohl jít za Henrym osobně a objasnit tak celou záležitost.

„Měl tu možnost, které nevyužil,“ říká Wenger na předzápasové konferenci. „Ale byla pouze jediná.

„Ovšem co je pro rozhodčího hrozné je to, že uznal gól za regulérní i když věděl, že něco nebylo podle pravidel, ale nedostalo se mu žádné pomoci. Díky jednohlasné reakci Irů věděl, že něco nebylo v pořádku.

„Požádal o pomoc pomezního rozhodčího, který mu nemohl pomoci. Viděl jsem ho, jak šel od pomezního rozhodčího do středu hřiště, mysle si: ‚Musím ten gól uznat‘, přestože věděl, že jde o neregulérní gól.“

/arsenal.com/