AW: S ekonomickou krizí se vypořádáme

Arséne Wenger věří, že Arsenal, který neinvestoval do hráčů tak horentní sumy jako jiné anglické velkokluby, může finanční krizi, která hýbe světem, dobře zvládnout.

Francouz už pár měsíců varuje, že důsledky této finanční recese se mohou odrazit ve fotbalovém světě. Některé kluby, konkrétně ty, které si žijí nad své poměry, na to mohou tvrdě doplatit. Nicméně, Wenger si myslí, že tohle není případ Arsenalu.

„Ne, finanční krize se neobávám. Věřím, že způsob jakým vedeme klub, je dobrý a předcházíme následkům finanční krize a žádný ekonomický propad se nás nebude týkat.

Jsme v poměrně zdravé finanční situaci, neinvestujeme do fotbalistů moc peněz, nejsme závislí na bankách, protože si umíme vydělat sami. Náš finanční rozpočet je stály a neměnný, takže se v potížích neocitneme.

Patnáct klubů je na prodej, je to jednoduché. A nikdo je nekupuje. Nevím co se stane. Do finančních záležitostí nevidím tak, jako ekonomičtí specialisté, kteří v tom jsou mnohem více zběhlí.

Jediné co vím je, že před třemi měsíci různí specialisté říkali, že barel nafty bude stát $200. A víte jaká je situace teď? Barel je za cenu menší než $40. Takže se neptejte, co se bude dít ve fotbale.“

/arsenal.com/