Wenger se údajně „vrátil“ k Hazardovi

 

Po té, co se Valencia rozhodla neprodat křídelníka Juana Matu,obnovil Arsenal snahu o získání hvězdy Lille, Edena Hazarda.

Něco málo než týden zbývá do začátku nového ročníku Premier League a Arsenal zatím koupil jenom dva hráče – Gervinha a Carla Jenkinsona. V tomto týdnu se měl k týmu připojit Juan Mata, ale trenér Valencie se rozhodl, že svého svěřence toto léto neprodá. Z toho důvodu se pozornost Arsenalu obrátila logicky na bývalého kolegu Gervinha – Edena Hazarda.

Spekulace spojují tohoto hráče s Arsenalem již od začátku léta, ale stejně tak i řadu dalších evropských klubů. Nyní, když je více než jasné, že Mata na The Emirates Stadium nepřijde, stal se Belgičan Hazard transferovým cílem č. 1 pro Arséne Wengera.

Hazard ale nepatří mezi nejlevnější hráče na evropském trhu, Wenger by musel bezpochyby překonat transferový rekord, který zatím drží platba za přestup Jose Antonia Reyese z roku 2004.

Transfer Hazarda by měl v důsledku iniciovat přestup Cesca Fabregase do Barcelony a ukončit tak tuto ságu. Wenger se také ještě nerozhodl, zda vylepší svou nabídku za Phila Jagielku, nebo zda místo něj přivede stopera druholigového Birminghamu Scotta Danna.

 

/footie-online.co.uk, foto ilustrační/