Wenger spokojený s formou Gallase

Arséne Wenger se rozhodl pochválit Williama Gallase za vliv na obrannou činnost jeho týmu.

Střední obránce se v sobotu podílel jedním gólem na vítězství Francie 5-0 nad Faerskými Ostrovy. Reprezentace galského kohouta se tak kvalifikovala do listopadové baráže o postup na mistrovství světa.

Došlo k zajímavé transformaci bývalého hráče Chelsea, který loni ve stejnou dobu byl zbaven funkce kapitána Arsenalu poté, co veřejně zpochybňoval mentalitu mladého týmu Arséne Wengera.

K jeho cti, Gallas se vrátil mnohem silnější a po odchodu Kola Toureho do Manchesteru City vytvořil velmi dobře fungující stopérskou dvojici s novou posilou Gunners Thomasem Vermaelenem.

Gallas zažil velmi povedený vstup do nové sezóny. Je to především zásluha jeho přístupu a hračských kvalit.“

“ Může se stát, že každý hráč během své kariéry zažije vzestupy a pády, ale musím říct, že jeho součastná forma je důsledkem toho, jak se každý den chová.“

“ Gallas se každý den chová jako 100% profesionál a na tréninku je velmi soustředěný.“

“ Partnerství mezi Williamem a Thomasem Vermaelenem vykrystalizovalo mnohem rychleji, než jsem čekal. Je to ze dvou prostých důvodů. Za prvé, Vermaelen se aklimatizoval mnohem rychleji, a za druhé, William se mnohem lépe cítí na pravé straně obrany, než levé, kde dříve nastupoval.“

/teamtalk/