Wenger: Spoluhráči nemusí být nutně přátelé

Podle Wengera není přátelství mezi spoluhráči přílišnou nutností.

Tato otázka se nedávno řešila zejména po rozpadu stoperské dvojice Gallas-Touré. Statistika podmínila manažera k tomu, že v posledních měsících tyto dva hráče spolu moc nestavěl. Nicméně Wenger tvrdí, že mezi nimi panuje veliké přátelství a hlavním důvodem, proč nehráli pospolu, byl především menší vzrůst obou obránců. Navíc připustil, že i velká fotbalová partnerství nebyla založena na kamarádství.

‚‚Nemusíte dohromady trávit prázdniny, ale pořád můžete hrát spolu. Legendy Realu Madrid Alfredo Di Stefano a Ferenc Puskás spolu nikdy moc nemluvily. Neměli se moc v lásce, ale když jste je viděli hrát, nehádali byste to. Kolo s Williamem se spolu baví, avšak vždy je těžké odhadnout, nakolik se lidé mezi sebou přátelí. Zásadní však je, že si rozumí na hřišti. Když chceš vyhrát, musíš vykonat to, co je zapotřebí.‘‘

Nyní se nabízí východisko, když Gallas doléčil zranění kolenní šlachy, které ho vyřadilo během výhry nad Plymouthem v FA Cupu. Francouz se pravděpodobně připojí k Tourému a Djourouovi v neděli, kdy se odehraje 4. kolo poháru FA proti Cardiffu. Z toho vychází, že budou tři hráči soupeřit o dvě místa.

‚‚Vezmu v úvahu i variantu Touré-Gallas, zatím však nejsem pevně rozhodnut. Možná nechám odpočinout jednoho z dvojice Kolo-Johan, uvidíme. Je přípustné, že by mohli Will a Kolo nastoupit dohromady, ale tím pádem nám hrozí menší handicap ve vzdušných soubojích,‘‘ prohlásil Arséne.

/arsenal.com/