Wenger – Stále bojujeme o čtyři trofeje

Arsene Wenger stále usiluje o vítězství ve všech čtyřech soutěžích.

Arsenal je jediným týmem, který ještě může vyhrát Premier League, Champions League, FA Cup i Curling Cup. Zápasy jdou ale po sobě tak rychle a Arsene Wenger přiznal, že rotace hráčů je nezbytná.

Francouzský kouč jede ve středu se svým týmem do Leedsu, kde Arsenal odehraje odvetu třetího kola FA Cupu. Příští týden bude muset jeho tým dohnat ztrátu 1:0 proti Ipswichi, aby se probojoval do finále Carling Cupu.

Čelo Premier League je taktéž velmi těsné. Arsenal s ním výhrou 3:0 na hřišti West Hamu udržel tempo a po tomto zápase Francouz naznačil, že jeho tým stále usiluje o úspěch na všech čtyřech frontách.

“Jdu do toho,“ řekl. “Ale budeme muset rotovat.“

“Náš úspěch záleží na způsobu, jak se celý tým dokáže koncentrovat na různé soutěže. Věřím, že máme kvalitu na to, abychom se kvalifikovali, a to bez ohledu na to, jak se ve středu rozhodnu. Je to jen o tom, jak jsme schopní soustředit se na danou soutěž.“

“Načasování není nejlepší, ale je to na nás, protože jsme měli porazit Leeds doma. Neplánovali jsme to tak, ale to není důvod, abychom to nyní vzdali.“

“Připravím tým na tento zápas tak, aby se vyhrálo. Potom uvidíme. Důležité je, že tam jedeme s pozitivním přístupem.“

Wenger také dodal, že se pravděpodobně vrátí Tomáš Rosický, který na Upton Parku chyběl.

“Bude v pořádku,“ řekl Wenger. “Byl nachlazený, ale v sobotu normálně trénoval. Na středu by měl být v pořádku.“

/Arsenal.com/