Wenger – Světový šampionát může ovlivnit začátek sezóny

Arsene Wenger si myslí, že MS může zabránit hráčům začít sezónu včas.

Manažer Arsenalu mluví o pozdním začátku turnaje, který končí v Johannesburgu v neděli 11. července, méně než 5 týdnů před začátkem Premier League.

Wenger povoluje svým reprezentačním hráčům zotavit se před tím, než se znovu připojí ke klubu v předsezónní přípravě a letos tomu nebude jinak – avšak Arsenal by to mohl pocítit.

„Dnes musíme přestat na 4 týdny před tím, než MS začne. Znamená to, že začíná později a hráči se vrátí později. Například finále se hraje 11. července a my začínáme soutěž měsíc na to.

„Je tu vůbec nějaká šance, že hráč, který bude hrát finále, stihne začátek sezóny? Myslím, že ne. A i kdyby ano, zaplatí za to později.

„Na tyto hráče je vyvíjen obrovský tlak, po tom co odehrají celou sezonu za klub a znovu jdou a hrají za svou zem. To vás vyšťaví, proto potřebujete odpočinek.

„Je pro ně nemožné vrátit se tak brzy a být plně připraven na další zápasy. Osobně počítám hráče 4 týdny po šampionátu.

„Hráč, který hraje ve finále, nemůže být připraven na začátek sezony, protože musí také projít předsezónní přípravou. Kdybychom hráli předkolo Champions League, tak by museli hrát, protože sezóna může záviset na těchto zápasech. V ideálním případě ovšem dostanou tři nebo čtyři týdny volna.

„Nezapomínejte, že nemají žádné volno před turnajem, jsou s národními tými, a Anglie je navíc postižena tím, že v zimě se nekoná přestávka. To znamená, že jak začnete, jede se non-stop.“

/arsenal.com/