Wenger údajně bez Davida Deina bezradný

 

Redaktor ESPN Kelvin Tan se pustil na tenký led, když se vyjádřil, že Arséne Wenger se již několik let neorientuje na transferovém trhu a to od doby, kdy klub ze severu Londýna opustil bývalý viceprezident a spoluvlastník David Dein.

Dein, který figuroval v Arsenalu od roku 1983 do roku 2007, měl na svém kontu řadu dobrých rozhodnutí a prosazených pozitivních změn. To právě on přivedl na Highbury Arséne Wengera a řadu hráčů, ze kterých se v Londýně stali hvězdy.

Byl to právě Dein, který z To**enhamu přivedl zadarmo Sola Campbella, který vytvořil defenzívu Invincibles, který podepsal hráče jako Ian Wright, Patrick Vieira, Dennis Bergkamp, Emmanuel Petit, Marc Overmars, Thierry Henry, Davor Suker, Robert Pires, Gilberto Silva, Gael Clichy, Kolo Toure, Cesc Fabregas nebo Robin van Persie.

Ale jak se vlastně stalo, že v roce 2007 tak náhle odešel? Pravda je zarážející. Údajně se nepohodl s vedením klubu v čele s Peterem Hill-Woodem. Dein prosazoval vstup zahraničního investora, s čímž kategoricky nesouhlasilo celé vedení.

 

Z klubu tak odešel jediný člověk, který měl mimořádnou schopnost jednat. Arséne Wenger už nemá vedle sebe člověka, který by mu řekl, co dělá špatně. Takovou osobou určitě není Pat Rice. O roli Davida Deina v klubu svědčí i přestup Thierry Henryho, který následoval hned po odchodu Deina.

 

/ESPNstar.com/