Wenger: United musíme porazit

S bohatou historií a roky rivality v zádech, zůstává souboj Arsenalu a Manchesteru United jedním z nejdůležitějších utkání ve fotbalovém kalendáři.

Arsene Wenger na tiskové konferenci připustil, že se na takováto utkání vždy těší, ale také řekl, že byť půjde o souboj až pátého a šestého týmu Premier League, pro něj je zápas stejně důležitým jako vždy. A dále odpověděl:

Zda je nedělní souboj opravdu tak velkým zápasem

Samozřejmě. Před severolondýnským derby jsme věděli, že je jasné, že musíme vyhrát všecha svá zbývající utkání, abychom měli dobrou šanci skončit na prvních čtyřech příčkách ligy. Nyní, i když vyhrajeme, nemáme jistého nic, nemáme to ve svých rukou. Pořád to ale zůstává naším cílem.

Zda bude vítězství nad United vzpruhou

Je to velký zápas. Každý velký zápas samozřejmě podpoří vaše sebevědomí. Pro nás je důležitější než fakt, že jde o Manchester United, velký klub a dlouholetého rivala, zachovat si šanci na splnění našeho cíle. Nemáme žádnou jinou možnost, musíme je porazit.

O tom, že jde o souboj pátého a šestého týmu tabulky

Jen to dokresluje, že se všichni posunují, počet klubů, který bojuje na vrcholu ligy, letos vzrostl a rozdíly mezi týmy se zmenšují. Pokud nehrajete svůj nejlepší fotbal, můžete prohrát, to jsme viděli o víkendu. Prohráli jsme na Tottenhamu, ale ti mají opravdu dobrou sezónu, City uhrálo jen remízu proti Middlesbrough, United remízovali se Swansea. Pokud nehrajete svoje maximum, můžete ztrácet body.

Zda soucítí s hektickým rozpisem zápasů Mourinhova týmu

Normálně chcete těžký rozpis zápasů, to přece znamená, že hrajete ve všech soutěžích. Obecně můžu říct, že pokud vás netlačí množství zraněných hráčů, v Premier League jsou týmy připraveny se s tím vypořádat. To se v Premier League změnilo – když se podíváte na lavičku týmů mezi desátým a dvacátým místem, pořád vidíte v každém klubu špičkové hráče.

Zda Jose Mourinho nebude šetřit hráče

Soustředíme se na vlastní výkon. Netuším, zda to Manchester United udělá. Každopádně víme, že mají široký kádr kvalitních hráčů. Jen špičkový výkon nás dostane k vítězství, které chceme.

Zda bude rotace v týmu soupeře pro Arsenal výhodou

Ne, jedinou výhodu nám může dát soustředění na nás samotné a ne spekulování nad slabinami Manchesteru United. Ať za ně nastoupí kdokoliv, budou mít silný tým.

Zda si užívá souboje s Jose Mourinhem

Nic si z toho nedělám. Vše, co chci, je dobrý výkon mého týmu, který bude lepší než ten nedělní a dá na něj zapomenout.

O defenzivní hře United na City

Nevím, myslím, že budou chtít být určitě pevní v obraně, ale také budou chtít vyhrát zápas jako my. Jsou v podobné pozici jako my – musí zápas vyhrát, pokud chtějí bojovat o první čtyřku.

Zda se obává, že se může Arsenalu stát to, co United po odchodu Fergusona

Ne. Až jednoho dne odejdu, klubu to může klidně jít mnohem lépe. Pokud jste v klubu tak dlouho jako já nebo jako byl Ferguson, je to jako mít děti. Chcete, aby byly šťastné. I když už s nimi nejste, pořád si přejete, aby byly šťastné. A to je co chci. Nejsem v pozici, abych mohl soudit Manchester United. Vím jistě, že se zase vrátí do bojů o titul v Premier Legue. Teď jsou ve fázi přestavby a mají kvalitu v klubu a dostatek zdrojů k návratu na čelo.

O uklidnění se jeho vztahu s Fergusonem během let

Uklidnění se? No ano, máme vzájemný respekt. Myslím, že se snažím mít respekt ke každému.  Myslím, že je důležitější soustředit se na vlastní tým, jeho výkon a o zbytek se nestarat.

Zda se to může stát i s Mourinhem

Jsem v životě otevřený všemu, víte, k míru a klidu. Ale co je důležité, když jste soupeři, dát absolutně všechno tomu, abyste vyhráli další zápas.

 

/arsenal.com/