Wenger: Utrácení našich rivalů za posily mě nechává klidným

Arsene Wenger i nadále trvá na tom, že ho nezajímá utrácení velkých částek jeho pravděpodobných rivalů v souboji o titul v Premier League za nové posily.

Arsenal loňskou sezónu zakončil na třetím místě ligové tabulky, pouhé čtyři body za Manchesterem United, kterému se podařilo vyhrát mistrovský titul.

 

Zatímco na Emirates Stadium to ze strany Wengera vypadá na další hospodárné léto – odešli Alexandr Hleb, Gilberto Silva a Mathieu Flamini, kteří umožnili příchod Aaronu Ramseymu a Samiru Nasrimu – Sir Alex Ferguson a Luiz Felipe Scolari chtějí do svých týmů letos opět přivést mnohamiliónové posily.

 

Teď už není žádným tajemstvím, že Man United touží získat bulharského útočníka Dimitara Berbatova, za něhož chtějí nabídnout Tottenhamu částku pohybující se okolo 28 mil. liber. Chelsea i nadále využívá štědrosti ruského zbohatlíka Abramoviče, který jim zatím poskytl finance na příchody Jose Bosingvy a Deca. Chelsea by už tak kádr přetlačený hvězdnými jmény ráda posílila brazilcem Kaká a jeho krajanem Robinhem.

 

Wenger se teď nenachází v žádné nové situaci, protože přesun klubu na Emirates Stadium způsobil, že klub je více rezervovaný na přestupovém trhu. Navzdory názorům, že bude v příští sezóně Arsenal jen těžko stačit na své soupeře, Francouze situace na přestupovém trhu nechává klidným.

 

„Ne, příliš se o to nezajímám.

 

Vím, že si Chelsea může na začátku každého přestupního období dovolit koupit jakéhokoli hráče, kterého chce, a já tomu nemůžu zabránit.“

 

Arsenal by mohl být donucen přivést nějakého nového hráče v případě odchodu Emmanuela Adebayora do Barcelony.

 

Adebayor proti sobě poštval mnoho fanoušků Arsenalu, poté, co požadoval stejný plat, jaký měl v dobách své největší slávy dřívější kapitán a nejlepší střelec v historii Gunners, Thierry Henry, protože se mu v loňské sezóně podařilo nastřílet za Kanonýry 30 gólů.

 

Během sobotního přípravného přátelského zápasu s Barnetem se z hrdel příznivců londýnského klubu ozývalo několik nových popěvků, které narážely na Adebayorovu namyšlenost, ale Wenger odmítá soudit Adebayora na základě jeho výroků a výroků jeho agenta.

 

Wenger, kterého zdá se nezajímají nabízené částky za našeho nejlepšího střelce, trvá na tom, že bývalý útočník Monaca musí respektovat platovou politiku klubu.

 

„Ne, na Adebayora jsme konkrétní přestupovou částku neurčili, ale pokud byste přišli ke mně do kanceláře s 400 milióny liber, potom bych o tom uvažoval! Nechci se pouštět do žádných spekulací, chci, aby u nás Adebayor zůstal.

 

Nevím, co přesně hráč prohlašoval, protože hodně toho, co se v tisku objevilo, sám hráč popřel, je velmi těžké říct, co je pravda, a co prohlásil, a co ne, protože on popírá 99% toho, co se objevilo v novinách.

 

Nikdy jsem v klubu během svého působení nepotkal příliš mnoho lidí, kteří by říkali – už nemůžeme přivést nového hráče! My jsme vždycky připraveni, a já vždy bojuji, abych hráčům u vedení získal co nejlepší platy, ale zároveň musíme respektovat platovou strukturu klubu.“

 

/setanta/