Wenger: Villa a Sp*rs neznehodnotili pohár UEFA

Arséne Wenger si nemyslí, že by To*tenham a Aston Villa v tomto týdnu znehodnotili význam poháru UEFA tím, že do odvety jejich manažeři nepostavili do základní sestavy klíčové hráče.

Sp*rs včera remizovali  1-1 se Shakhtar Donetsk do dalšího kola nepostoupili, protože v prvním zápase padli na Ukrajině 0-2. Villans potkal stejný osud, když v Rusku na umělce prohráli s CSKA 0-2.

Wenger chápe oba manažery, že se rozhodli do těchto zápasu postavit svoje Bečko , protože To*tenham čeká o víkendu finále Carling Cupu proti Manchesteru United a Aston Villa bohužel pro nás preferuje zápasy Premierleague.

“ Věřím, že Premier League je také důležitá.“

“ Pro oba kluby je to priorita ze dvou důvodů – Aston Villa chce bojovat o špici tabulky a Tottenham nechce sestoupit. Oba kluby upřednostnili svoje priority.“

“ Nejsem otrávený s toho, že postavili tak oslabené týmy. Každý musí učinit svoje rozhodnutí.“

“ Samozřejmě ve fotbale je lepší, když vyhráváte. Někdy se snažíte spojit vítězství s možnosti, že necháte odpočinout své klíčové hráče. Pokud se to nepodaří je těžké zhodnotit zda bylo výhodné nechat odpočinout své klíčové hráče nebo srovnat se s negativním dopadem porážky“

“ Každý manažer musí udělat své rozhodnutí, ale vždycky se snažíme najít rovnováhu.“

/arsenal.com/