Wenger: Yennaris je fantastický hráč

Manažer Arsenalu pochválil Nica Yennarise a uvedl jej jako zářný příklad pro ostatní mladé hráče.

Yennaris, produkt mládežnického systému Arsenalu, je součástí týmu pro první zápas Capital One Cupu proti Coventry.

Devatenáctiletý mladík, který byl v září roku 2000 na Highbury klubovým maskotem, podepsal profesionální smlouvu v červenci 2010 a svůj první seniorský zápas za klub odehrál loni v říjnu.

“Ve středu večer má velkou šanci, že se dostane na hřiště, takže by to byl fantastický příběh,“ řekl Wenger pro Arsenal Player.

“Sny se někdy stávají skutečností, pokud to opravdu chcete a máte také štěstí.“

“V první řadě to musíte opravdu chtít a Nico je jedním z těch lidí, který takový je. On je připravený získat si svou šanci svým absolutním přístupem a zavázaností.“

“Nico je fantastický hráč, ale má také fantastický přístup. Je dobrým příkladem pro všechny, kteří ve středu večer budou zápas sledovat.“

Šanci, že nastoupí v prvním týmu, mají také hráči jako Hector Bellerin, Kris Olsson, Serge Gnabry, Craig Eastmond a Ignasi Miquel. Wenger dá také šanci některým hráčům, kteří tolik nenastupují.

S takovou šířkou sestavy Arsene Wengera, která je zatím od začátku sezóny neporažena, a to i po zápase na Manchesteru City, nedostávají tolik šancí třeba Theo Walcott nebo Andrey Arshavin. Ve středu by ale měli nastoupit.

Očekává se, že v sestavě bude také brazilský obránce Santos a Švýcar Johan Djourou. Francouzský reprezentant Olivier Giroud zase od svého letního přestupu čeká na svůj první gól a záložník Emmanuel Frimpong by po vážném zranění kolene a následné rehabilitaci už také možná mohl být k dispozici.

 

/Skysports.com/


 Tento rozhovor s Arsene Wengerem i s obrázky mladého Nica Yennarise naleznete zde.