Wenger: Zbytečně utrácet nebudu

 Po zveřejnění finačních výsledku Arsenalu za sezonu 2006/2007 se nechal hlavní akcionář Danny Fizsman slyšet, že Arséne Wenger může dostat na posily 100 mil. liber.

Wenger, který vyznává jinou přestupovou politiku než většina manažerů Premierleague by z největší pravděpodobností celý obnos vrátil…

" Myslím si, že utrácení takové kvóty by zničilo práci, kterou jsem v Arsenalu udělal za posledních pět let. Pracujete nad rozvojem mladých hráčů a v jedné minutě utratíš 30 milionů za hráče, který nemusí být lepší než ty, které máte v týmu, jen proto, aby si ostatní řekli:" Ooo koukejte na Arsenal jakého koupil výborného fotbalistu."

" Samozřejmě příjde určitý moment, kdy potřebujete dát pořádný peníz na nějakou posilu. Pak příjdu a řeknu ": Poslouchejte potřebuji obrovský balík na výborného hráče, který bude pro nás obrovská posila." ale momentálně žádného takového hráče neznám."

" Podívejte na Ronaldinha, před rokem to byl nejlepší fotbalista na světě. Je jím i letos ? Určitě ne. Lidé ve fotbale musí příjmout stejnou věc jako v tenise. V březnu jsi první a v listopadu desátý."

" Musíte se spolehnout na své mínění, i když někdy děláte chybu. Jak často říkám stále musíte být uvolněný a vysmátý, i když víte, že vlevé ruce máte bombu a v pravé odjištěný ruční granát, který může explodovat, když uděláte nějakou chybu."

 

/ arsenal.com/