Wenger: Zklamání z loňské sezóny nám letos pomohou vyhrát titul

Podle Arsene Wengera nám zklamání a frustrace z loňské sezóny dopomohou k tomu, abychom letos vyhráli nějakou trofej.

Francouz poskytl tento rozhovor v amsterodamském Hiltonu před dnešním napjatě očekávaným zápasem Ajax – Arsenal. Dokonce to bylo v pokoji 702, tedy ve stejném pokoji, v němž strávili své líbánky Yoko Ono a John Lennon.

 

„Jsem přesvědčený o tom, že frustrace z toho, že se nám vloni nepodařilo nic vyhrát se nakonec vyvine v náš prospěch. Pomůže nám to letos v tom, že pokud se v této sezóně stane něco podobného, budeme už zkušenější, a nedopustíme, aby se opakovala loňská zklamání.

 

V našem týmu máme stále tu stejnou osu jako vloni. OK, přišli jsme o Gilberta, což byl velmi zkušený hráč, a byl velmi důležitou osobou v kabině. Také jsme přišli o Flaminiho a Hleba. Ale do kádru jsme přivedli Nasriho a také máme v našem týmu spoustu mladíků, kteří už jsou o rok starší, a za tu dobu se toho opravdu hodně naučili.

 

Udělali jsme vloni ohromný progres v našich výkonech, a letos v tom chceme pokračovat. Chyběl nám jenom malý krůček k tomu, abychom vyhráli Premier League a Ligu Mistrů. Proto chceme i nadále hrát stejný styl fotbalu, a věřit v to, že se to letos může podařit.“

 

Wenger do Amsterodamu odcestoval dohromady s 22 hráči. Většina hráčů jsou členové A-týmu, ale ve výběru figurují i tři mladíci – Keiran Gibbs, Jack Wilshere a Jay Emmanuel-Thomas.

 

Nasri ani Abou Diaby však na turnaj neodcestovali. První jmenovaný má problémy s kolenem a druhý se stehnem. Nasriho problém není nijak vážný a měl by být v pořádku na zápas třetího předkola Ligy Mistrů proti FC Twente. Diaby ale zdá se bude připravený až na sobotní střetnutí proti WBA.

 

/arsenal.com/