Wenger změnil vlastní zásady

 

 

 

Arséne Wenger tím, že dokončil přestup Sebastiena Squillaciho za Ł3 milióny, změnil svoji politiku, týkající se hráčů starších 30 let.

 

Před uzavřením transferového okna získá Boss ještě 37letého brankáže Fulhamu, Marka Schwarzera.

 

30letý Squillaci podepsal 3letý kontrakt, naproti tomu Schwarzerovi je nabídnuta 2letá smlouva. Oba tyto případy se vymykají z Wengerových pravidel, podle kterých hráči starší 30 let mohou počítat pouze s roční smlouvou. Tato zásada byla použitá u Dennise Bergkampa, Jense Lehmana a naposledy u nového hráče Tot*enhamu Williama Gallase.

 

Vypadá to však, že Arséne tuto hranici posunul. Včera přivítal v Arsenalu Squillaciho a již brzy, po tahanicích s Fulhamem, trvajících skoro celé transferové okno, za další Ł3 milióny zakoupí Marka Schwarzera.

 

„To není pravidlo týkající se 30letých, ale 32letých. Když má hráč 32 let, dostane již jenom roční smlouvu a nic víc. Vždy to tak bylo“, vyjádřil se Boss.

 

„Hodně záleží od pozice. Obránce může hrát do 34 let, pro záložníky a útočníky je pravidlo stejné – od 32 let jenom roční smlouva. Víte, že nejsem velký fanda hráčů přes 30 let“.


 

Wenger se rozhodl pro Squillaciho po té, co se Phil Jagielka a Per Mertesacker ukázali příliš drazí.

 

 

/Mirror Football/