Wenger zřejmě odloží turné po Japonsku

Arsenal je připraven zrušit lukrativní turné po Japonsku, původně plánované na letošní léto. Místo toho manažer Arsene Wenger potvrdil, že klub ještě může přicestovat na neklidný ostrov, aby odehrál charitativní zápas.

Wenger byl trenér v Japonsku v klubu Grampus Eight v Nagoji před nástupem do Arsenalu v roce 1996 a má úzké vazby s touto zemí.

O zemětřesení, tsunami a dalších problémech, Wenger řekl:

„To může ovlivnit naše plány s Japonskem.  Měli jsme jet do Japonska, ale já osobně si nejsem jist, že se to teď stane. „

„Nevíme, co budeme dělat,“ dodal Wenger, který mluví plynně Japonsky. „Mohli bychom jet do jiné země, nebo bychom mohli v Japonsku hrát charitativní zápas, ještě nevím.

„Oni zrušili celou soutěž. Následky neštěstí budou tak velké, že Japonsko, celá země bude zaměřena aby dala věci do pořádku a dá do obnovy všechny peníze.

„Města kompletně zmizela z map a nikdo neví, co se děje, dokonce i japonská vláda. Oni vypočítali, že vlna byla 10 metrů vysoká, ale ona měla 17 metrů. „

Wenger podepsal v lednu japonského hráče Rya Miyaichiho a teenager je v současné době na hostování v nizozemském klubu Feyenoord.

V neděli, když skóroval při vítězství proti NAC Breda, odhalil tričko s vlastnoručním poselstvím: „Doufám, že bude zachráněno tolik lidí, kolik je potřeba.“

/telegraph.co.uk/