Wenger zůstává v Arsenalu

Podle serveru BBC se Arséne Wenger rozhodl zůstat v Arsenalu i navzdory sílícím spekulacím o jeho odchodu do Realu Madrid…

Wenger už v Arsenalu působí téměř 13 let, nyní se však ocitl pod palbou kritiky kvůli tomu, že mužstvo Kanonýrů pod jeho vedením už čtyři sezóny za sebou nic nevyhrálo.

Rodák ze Štrasburku potom přilil olej do ohně nedávným prohlášením, že „trénovat Real by bylo vskutku zajímavé“.

Včera pak probíhalo jednání mezi Ivanem Gazidisem a Wengerem, po němž se Francouz zavázal k dalšímu působení v klubu ze severu Londýna.

Údajně mělo jít o obvyklé jednání v areálu tréninkových prostor Arsenalu, a prý se místo budoucnosti našeho Bosse hovořilo spíše o plánech pro příští sezónu a o možných letních posilách.

Wengerovi ještě totiž stále zbývají dva roky do vypršení jeho stávajícího kontraktu, a sám manažer v minulosti vždy trval na tom, že je pod jeho úroveň porušovat či nějak obcházet smlouvy.

Nicméně, v Anglii se šušká, že je 59-letý Francouz v poslední době nesmírně namíchnutý z nedostatku podpory fanoušků a z jejich chování na stadiónu.

Minulý týden se uskutečnilo jednání mezi vlastníky akcií Arsenalu a Wengerem, v němž mohl kdokoliv položit našemu manažerovi jakoukoli otázku. Nikoho z nás asi příliš nepřekvapí, že většina z nich se týkala taktiky, výběru hráčů a přestupové politiky, většina akcionářu byla totiž naštvaná a zklamaná tím, že Wenger opět pro klub nezískal žádnou trofej. Naposledy se tak stalo v roce 2005, kdy Kanonýři vyhráli FA Cup.

Wenger se rozhodl asi trošku píchnout do vosího hnízda, když na přímou otázku jednoho akcionáře, zda je něco pravdy na tom, že byl kontaktován lidmi ze Santiaga Bernabeu, odpověděl, že „by si odpověd na tuto otázku rád nechal pro sebe“.

Pár dnů před tím se totiž do všech britských deníků dostaly zprávy, že se bývalý manažer Monaka několikrát sešel s kandidátem na post prezidenta Realu Madrid Fiorentinem Perezem, který by si rád zajistil služby Wengera.

To mělo za následek poněkud napjatou atmosféru na jednání akcionářů, kteří se obávali toho, že manažer, který dovedl Arsenal k zisku dvou Doublů, chce svojí kariéru na severu Londýna ukončit.

Wenger se ovšem tyto spekulace rozhodl rychle ukončit, když ve včerejším rozhovoru prohlásil: „Není tu co řešit. Zůstávám zde.“

To znamená, že se Wenger bude soustředit na přípravu na další sezónu. Je tu totiž velmi reálná možnost, že bude v letním přestupním období aktivnější, než bývalo v posledních letech jeho zvykem.

/bbc/